Sıvı duvar kağıdı renkli ve özgün odanın iç olmasına yardımcı olacaktırSıvı duvar kağıdı renkli ve originalnymSovremennye duvar kağıdı her zaman rulo mevcut değildir odanın içini vermenize yardımcı olacaktır. bir sıvı olarak kullanılan duvar tamamen benzersiz bir türü, örneğin vardır. gayet iyi başa ve bununla başka bir fonksiyon sıvı duvar kağıdı ile - Böyle sıvı duvar kağıdı bugün profesyonel iç mimarlar arasında değil, aynı zamanda onun konut onurlu ve modern bir görünüm yapmak isteyen sıradan ev sahiplerinden sadece popülerlik kazanmaktadır.


mümkün mü Alçıpan üzerine sıvı duvar kağıdı uygulamak

binanın içinde onarım çalışmaları neredeyse evrensel kartonpiyer kullanıldığı için, doğal bir soru sıvı duvar kağıdı ona uygulanabilir olup olmadığıdır? Tabii ki, uygun yüzey uygulaması sonrasında dekor uygulama alçı panelli mükemmel görünüyordu edilecektir. alçı panel düz bir yüzey üzerinde sadece uygulamak yeterli olacaktır.

doğal Sıvı duvar kağıdı - su ile seyreltilir bunların kuru kağıt hamuru, pamuk, ipek, veya bunların karışımları göre bir bileşim. Sıvı duvar kağıdı Her tür kendi avantajları vardır ve çocuklara yönelik olanlar da dahil meskun alanlarda kullanılabilir.

Sıvı duvar kağıdı - bu kolay montaj ve Alçıpan Duvarlar için mükemmel bir madde olanSıvı duvar kağıdı - bu kolay montaj ve Alçıpan Duvarlar için mükemmel bir madde olan

İpek sıvı duvar estetik görünüm, pamuk sahip - en dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı ve selüloz çevre dostudur.

malzemenin yüksek maliyeti - Sıvı duvar kağıdı avantajları ve birkaç sakıncaları, bunların en önemli bir dizi birleştirir.


malzeme başlıca avantajları:

 • bir yüksek yüzey alanı üstüne kuru karışımın düşük akışı;
 • Açılmamış Uzun raf ömrü;
 • duvar kağıdı olağan rulo aksine hiçbir dikişleri ve örtüşme;
 • ses yalıtımı ve bina içindeki ısı yalıtımı Geliştirilmiş;
 • Geniş renk yelpazesi.

herhangi bir yaşam alanı için uygun bir kaplama malzemesi olarak sıvı duvar kağıdı. Onlar alçıpan bir tasarıma dekore edecek ve iç tasarım herhangi bir tasarım fikri gerçekleştirmek için yardımcı olabilir.

kuru duvara sıvı duvar kağıdı uygulamadan önce duvarları hazırlanması

bitirme işlemini başlatmak için bu malzemeleri gerekir: kova, serpyanku, akrilik astar, silindirler, su, dolguyu, macun, lateks boya ve zımpara kağıdı.Bu aşamada, hazırlık süreci tüm kartonpiyer-Macun öncesi veya dikişleri boyunca harç sınırlandırmak istediğinizi bağlı olarak güne birkaç saat arasında sürebilir çünkü sıvı duvar kağıdı, çok erken bitkiye hala yok.

duvara sıvı duvar kağıdı uygulamadan önce, ilk olarak alçıpan macun yüzey olmalıdırduvara sıvı duvar kağıdı uygulamadan önce, ilk olarak alçıpan macun yüzey olmalıdır

Sıvı duvar kağıdı - sıva olmadan, levhaya yapıştırılmış olabilir duvar türüdür. Onlar mükemmellik getiren dikkatli yüzey işleme ve gerektirmez.

Bu anti-korozyon tedavi başlı vidalar ve metal konstrüksiyon parçalarıyla eğitim duvarları başlar. İstenirse bu işlem atlanabilir, ancak gereksiz olmayacaktır. antikoroziruyuschego fon özel formülasyonlar, ya da yağlı boya, primer, yağlayıcı WD-40 olarak kullanılabilir zamanda.

Sıvı duvar uygulanması için alçı duvarlarını hazırlama adımları:

 1. Ön gruntuem akrilik yüzeyi astar;
 2. dikişleri üzerinde biraz su macun içinde seyreltilmiş gelmez üstüne, kaset-serpyanku yapıştırmak gerekir;
 3. Doldurma kapağı kapak vidalar;
 4. Biz astar yüzeyini kapsayacak sonra kuru ve macun vermek;
 5. Astar boya kuruduğunda, hafifçe zımpara yüzeyini öğütülmesi;
 6. Son aşama - boyanın yüzeyini kaplayan tonunu eşitlemek için.

ton boya, istenilen etkiye göre, tonlu duvar kağıdı veya zıt renk de alabilir - bu kuruduktan sonra parlayacak. Daha sonra karışım, GCR veya alçıpan yüzeyi ile yapı ile hazırlanması çalışmaya başlayabilir.

Nasıl alçıpan sıvı duvar uygulanmasıdır

Sıvı duvar kağıdı ile çalışan ana kural: Eğer kesinlikle paket üzerinde ıslah talimatlara uyması gerekir. Üreticiler farklı teknikler kullanmak ve kap, plastik, yüksek hacim ve su almak için daha iyi olduğunu hariç, burada bir karışımının hazırlanması için, bunların üretimi için bu nedenle tek Konseyi farklı malzemeler kullanmak - en rahat ısı sihirbazı.

yeterli su ile kusurlu bölgeyi yıkayıp için: düzeltmek için uygulama kusurları kolay olduğunu elverişli Sıvı duvar kağıdı.

Sıvı duvar kağıdı, 5 gün için santigrat fazla 20 derece arasındaki bir sıcaklıkta seyreltilmiş formda ayrılmış edilir. Bu yüzden hemen karışımın büyük miktarda çözebilen ve yavaş yavaş neden olur.


Sıvı duvar avantajı duvar yanlış bir uygulama sadece yıkanır ve yeniden denemek edilebilmesidirSıvı duvar avantajı duvar yanlış bir uygulama sadece yıkanır ve yeniden denemek edilebilmesidir

sıvı duvar kağıdı kullanarak süreci:

 • Uygulanan sıvı duvar düz geniş bir spatula (Malka veya mala), fakat macun dairesel hareketlerle değildir ve duvardan durmadan köşeye veya tur ve görünür düzensizlikleri kalabilir duvar veya köşe ila farklı.
 • spatula bastırın gerekli değildir, aksi akış karışımı daha olacak.
 • Sıvı kağıt kaplanması işlemi sona erdiğinde pencereli 1-2 gün sonrası ilk çift kapalı için, bunlar kuru bırakılmalıdır.

Sıvı duvar dekor üzerinde bitmiş işi olması, mümkün olan en kısa sürede onarım "vurgulamak" olmak için emin, sonucu görmek için olabilir.

Alçıpan üzerine Sıvı duvar kağıdı: tasarımında kullanılmak üzere seçenekleri

Alçı levha dekorasyon tasarımları için bir sıvı duvar uygula olabilir sadece olağan biçim duvar dekorasyonunda. Onlar en cesur kararların hayata geçirilmesi için de kullanılabilir!


Alçı çeşitli tasarımlarda yüzeyleri bitirme için Sıvı duvar kağıdı mükemmelAlçı çeşitli tasarımlarda yüzeyleri bitirme için Sıvı duvar kağıdı mükemmel

dekor sıvı duvar kağıdı uygulamak için fikirler:

 • Nedeniyle, esnek plastik doku, sıvı duvar alçıpan herhangi kavisli bir tasarıma da dekorasyon için kullanılabilir: kemerler, poluarok, tavan niş, duvar niş;
 • Tam bir tasarım şaheseri haline gelebilir sıvı duvar dekor ile alçıpan asma tavana sahip kablolu;
 • Sıvı Evde dekoratif tasarımlar üretiminde taş, kum, ahşap ve diğer doğal malzemelerin dokusunu taklit edebilir, uygun renk duvar kağıdı.

Bu evlerde kartonpiyer süslemeleri sıvı duvar kağıdı kullanımı için seçenekler yalnızca küçük bir parçasıdır.

Alçıpan sıvı duvar uygulaması (video)

Onların fikirlerini uygulamak, Yaratıcı olun, onun sürdürülebilirliği, uygulama ve güzellik kolaylığı için bilinen bu harika dekoratif malzeme kullanmayı deneyin. Biz şeyler farklı süreçlerde iyi veya kötü olduğunu nasıl tanımak asla. bağımsız iken sen eylem bunu deneyin.