duvarlar ve tavanlar sanatsal resim odasında eşsiz ve benzersiz iç oluşturmak için fırsat verirduvarlar ve tavanlar sanatsal resim odasında ev insanlar bitirme farklı yöntemler kullanmak süslemek için eşsiz ve benzersiz intererV çaba oluşturmak için fırsat verir. Dekoratif sanat boyama tavan ve duvarlar - benzersiz yöntem dairenin iç süslemeleri yardımcı olmak. elleri ile herhangi bir yüzey boyamak için kolaydır. Her şeyden önce, bir taslak yapmak gerekir. Bu hesaba odanın odası ve yükseklik boyutlarını almalıdır.


iç duvarların sanatsal resim ve tavanlar

bir apartmanda sanat resim bir motif seçerken odanın tasarımına dikkat etmek gerekir. El herhangi bir tarzda tasarlanmış odasına uyum uyum boyadı. İstisna - country tarzı ve minimalizm.

oturma odasında duvar ve tavanlar dekorasyon yaparken hesap böyle nüansları göz önünde:

 1. oda küçük boyutlu ise, pencere veya teras yüzeyine uygulayarak alanı genişleme elde etmek mümkündür. Ayrıca iyi bir uyum deniz motifleri.
 2. şömine duvara konabilir. Bu bitiş içerideki konfor ortamı verecektir.
 3. Eğer bir kroki notu odanın renk şeması seçtiğinizde.

Sanat boyama genel renk düzeni tesislerinde ile uyum içinde olmalıdırSanat boyama genel renk düzeni tesislerinde ile uyum içinde olmalıdır

Eğer yatak odasında tavan ve duvar süslemeleri istiyorsanız, pastel tonları tercih vermek. Yatak odasında tavan boyama için, gece gökyüzünde, ya da herhangi bir soyutlama kullanabilirsiniz. Böyle bir kompozisyon şık ve sağduyulu bakacağız.


Bir çocuk odası dekorasyon için yumuşak tonların bir kompozisyon kullanılması tavsiye edilir. Arzu edildiği takdirde, herhangi bir parlak desenli seyreltilebilir. tavan dekore etmek için ve duvar geometrik şekillere, hayvanlar veya soyut görüntüsü de kullanılabilir. Boyalı tavan da giriş salonu çerçeve kullanılabilir.

duvar ve tavan resminde deniz motifleri görsel yardımcı küçük bir oda genişletmek içinduvar ve tavan resminde deniz motifleri görsel yardımcı küçük bir oda genişletmek için

Koridorun duvar ve tavanlar için bir şarkı seçtiğinizde nüansları bir dizi düşünün: • koridor dar ise, küçük ayrıntıları ile bileşimin kullanımı.
 • Düşük tavan düzeltin, size dikey çizgili ve çizgileri kullanabilirsiniz eğer.
 • koridorda tavan bitirme zaman, açık mavi ve yeşilin yumuşak tonlar tercih vermek.
 • Eğer hafif bir arka plan üzerinde duvarda büyük görüntüyü uygularsanız koridorda mobilya eksikliği, telafi edilebilir.

duvarlar ve tavanlar sanatsal resim: nereden başlayacağınızı

Uygulama boyalı tavan kompozisyon için bir taslak seçimi ile başlar. Kendine şematik çizimini yapmak veya hazır alabilirsiniz. Örneğin, oturma odası boyama için ünlü İtalyan usta Michelangelo Sistine Şapeli'nin freskleri kullanabilirsiniz.

Senden sonra boya yüzeyini hazırlamak için çizim seçin. Öncelikle iyice temiz gerekiyor ve duvarlar ve tavan yıkayın. Sonra su kuruyana kadar bekleyin ve daha sonraki işlemler için devam edin.

Çalışmaya başlamadan önce, ilk olarak çizim tema üzerinde karar ve bir kroki yapmak gerekirÇalışmaya başlamadan önce, ilk olarak çizim tema üzerinde karar ve bir kroki yapmak gerekir

Hazırlık 4 adımda yapılır:

 1. bir spatula yardımıyla, tavan badana ve duvar yüzeyinden çıkarın.
 2. Sonra, derin çatlaklar ortadan kaldırmak için gereklidir. Bunu yapmak için, bir spatula ve macun ile genişletilmiş olması gerekmektedir.
 3. Sonra yüzeye astar uygulayın. birkaç kat olmalıdır karışımı uygulanır. Oda sıcaklığı 5 derece altında olması gerektiğini unutmayın.
 4. Zashpaklyuyte yüzeyi.

Kendi elleriyle tavan ve duvarlar boyalı

Ayrıca tabloyu başlamadan önce, yüzeyi yağdan arındırmak gerekir. Sen beyaz ispirto veya terebentin kullanabilirsiniz. boyama yürütmek için, bir fırça, konteyner, sünger, kömür, boya gerekir.

Daha kesin bir model transferi şablon veya tavan projektör kullanabilir içinDaha kesin bir model transferi şablon veya tavan projektör kullanabilir için

tavan ve duvarlar üzerinde çizim algoritması:

 • lestnitsu- platformu yükleyin.
 • yüzeye krokisini aktarın. Bunu yapmak için, kömür kullanın. Alternatif olarak, bir kalem kullanılabilir. daha doğru aktarmak izlemek istiyorsanız, tepegöz kullanın.
 • Devre desen daire içine.
 • prettification bileşime devam edin. Arka plan için deriyle başlatın ve ancak o zaman büyük parçalar prettification geçin.
 • Sonra küçük parçalar boya.

Eğer akrilik boya kullanıyorsanız, o zaman özel bir cila uygulamak için gereklidir. Boya tamamen kuru olan tek sonra olmalıdır uygulayın. eşit tüm yüzey üzerinde dağıtılır boyamak için, yumuşak bir fırça. sen çivi dağıtıldıktan sonra, tavan ve duvarlar parlatmak.

sanat boya için malzemeler

Boyama için renk seçerken, onun adı ve özelliklerine dikkat etmek gerekir. akrilik, suluboya ve yağlı boya uygulamak için uygun bir listesi için. Dekoratif etkiye sahip malzemelerin kullanılması da mümkündür.


Uzmanlar akrilik boya tercih vermek için önerilir. Hızla zaman ve kuru ile solmaz. Buna ek olarak, akrilik boya soğuk ve nemin etkisi altında solmaz.

Tempera renkleri - akrilik için en iyi alternatif. Bu malzeme yanmaz ve zaman kararmaz etmez. Kazein temelinde tempera boya tercih vermek önerilir. Bunlar hızlı bir şekilde kuru, suda çözünmez ve yapışma, yüksek seviyelerine sahiptirler.

Resim sanatının, uzmanlara göre, en iyi akrilik boya takım içinResim sanatının, uzmanlara göre, en iyi akrilik boya takım için

Yağ tempera ve akrilik göre biraz daha kötü özelliklere sahip boyalar. Yağlı boyalar zamanla solmaya ve herhangi bir yüzeye mükemmel yalan söylemez.

Yağ bazlı boyaların sakıncaları şunlardır:


 1. Yağlı boya uzun kurutur.
 2. Toksik Malzeme.
 3. zamanla Yağlı boya çatlak.

dekoratif etkisi ile Boya daha pahalıdır. En yaygın biçimde kullanılan flüoresan boya. Bu malzeme, karanlıkta iyi parlaklık olduğunu. Floresan sedef boyaları kullanılarak bir alternatif olarak. Onlar iç yüzeylere parlaklık ve yumuşak bir parlaklık eklemek için izin verir. Sedef boyalar şeffaf bir yapıya sahiptir. Bu malzemenin bir özelliği görüş açısına renklerin bağımlılık ve oda aydınlatma derecesidir.

boyalı tavanlar (video)

Farklı malzeme geniş bir yelpazede hemen hemen herhangi bir tasarım çözümünü gerçekleştirmek için izin verir. Sanat Büyük iç kısmında uyum uyum boyama, çok küçük dairelerin iç. duvarları ve kendiniz dairenin tavan boyası için, bir ana sınıfına katılmak zorunda değilsiniz. dikkatle, niteliksel bir kroki yapmak dikkatlice yüzeyini hazırlamak ve desen uygulamak için yeterli.

 Örnekler tavan boyama (fotoğraf)

5badadu-96089205436547580641014Tavan-duvar resimleri-ile-kuşlarchina2detskaya11