Büyüyen bonsai - değil kolay prosedür. Ve bu sezon için değil yapılır. Sabır ve titiz bakım - başarının anahtarıdırBüyüyen bonsai - değil kolay prosedür. Ve bu sezon için değil yapılır. Sabır ve titiz bakım - o evde bonsai büyümeye nasıl merak anahtar uspehaNachinayuschih bahçıvanlar bu. Görev her anlamda zordur. İlk olarak, hazırlık aşaması zaman alıcı olduğunu. İkincisi, ağaç özel koşullar gerektiren ya da bir kompozisyon çalışmaz oluşturun. Böyle bir zahmetli işin uygulanması bilgi ve sabır gerektirir nedeni budur.


gerekli araçları hazırlanması

içbükey şekli ile kesme makineleri - Yeni başlayanlar için, taç oluşturmak üzere çok fazla sorun olmadan özel araç bulunmaktadır. Onların yardımı ile kabuğu ve yaprakların aşırı miktarda kaldırın. Onlar da şube görünümünü oluşturmak için kullanılır. ikinci araç - tel kesici, makas. Bunlar yivler oluşturmak ve kalın dalları kaldırmak için kullanılır.

Profesyonelce törpü yardımcı olacaktır küçük ağacın ilgileneceğim. Bıçak uzunluğu 15 cm olduğundan emin olmak gerekir. makas 2 çiftleri için gerekli araçların listesini yuvarlama satın önce. Bazı kör uçlar sahipken, ikinci - ince.

Canlı Süs ağaçları kopya yetiştiriciliğinde deneyimine bağlı olarak, araçları nasıl cephaneliği artacakCanlı Süs ağaçları kopya yetiştiriciliğinde deneyimine bağlı olarak, araçları nasıl cephaneliği artacak

Eğer bir ağaç dikmek önce, aşağıdakilerden emin olmak için tavsiye edilir:


 • olamaz paslı veya kırık araçlarını kullanın;
 • Bilemeden gerektiren makas veya törpü, bir çiftini kullanmak için istenmeyen bir durumdur;
 • herhangi bir alet gerekmez, bir özel mağaza onları satın almak daha iyidir.

Bir bonsai tohumları seçme: başlayanlar yetiştiriciler için ipuçları

Nedeniyle Çin'den posta siparişi yoluyla tohumların pek uzmanlaşmış bilginin eksikliğine. Bazı eksikliklerine rağmen, bu yöntem birçok avantajı vardır. Öncelikle, biz geniş bir yelpazede söz ediyoruz. İkincisi, bitkiler önceden hazırlanmıştır. Bu yetiştiricilerin çalışmalarına sayesinde, boyutu gerekli parametreleri aşmadığı çeşitli başlattı anlamına gelir.

Ekimden önce uzun süre önerilen bonsai tohumları su tankına ıslatmak. üstünde yüzecek olanlar, sen atabilirEkimden önce uzun süre önerilen bonsai tohumları su tankına ıslatmak. üstünde yüzecek olanlar, sen atabilir

olumsuz yönleri, bir dizi tohum üretilmesi, bu yöntem yoktur. Birincisi, uzman tavsiyesi almak için hiçbir fırsat var. Çinli dükkan, örneğin, Aliekspress satan irdeliyor. acemi bahçıvan anlamak için kendi başlarına zor olacaktır. İkincisi, tohumlar uzun süre posta ile teslim edilir.Bitkilerin doğru seçim

vatandaş hala Çin'den teslimatı sipariş karar ise, mevcut değerlendirmeleri satın almadan önce kontrol etmek en iyisidir. Bir dereceye kadar, bu birçok sorunu önlemeye yardımcı olacaktır.

Aşağıda önerilen flora birini seçin:

 • Dekoratif bitkileri: açalyalar veya gül;
 • Yumuşak: Çam, geleneksel ya da mavi ladin;
 • Meyve bitkileri: Japon elma, erik, alıç ve diğer türler;
 • Parke: söğüt, yatak odası meşe, dişbudak, ficus.

tohumların Uygun bakım - dünyanın flora uzun yaşamın anahtarıtohumların Uygun bakım - dünyanın flora uzun yaşamın anahtarı

Herkes gerekli tohumlar uzman mağazadan satın almak kolay olduğunu bilir. Evet, ardıç ve kiraz çekirdeği biraz daha pahalı mal olacak, ancak müşteri gerekli tavsiyelerde alacaktır. Ne olursa olsun satın alma seçilen yöntemin, kuvvetle belli bir bitkinin bakım ve yetiştirme gibi özellikleri ile ilgili bilgi almak için tavsiye edilir.

Yeni başlayanlar için ipuçları: Nasıl tohum evde bonsai büyümeye

Bu sevindirici tarzı seçimi ile başlar. Bunun için hazır formülasyonlar bir fotoğraf lazım. Fotoğraf bulunursa ilgilenen sonra, yüksek kaliteli yazıcı üzerinde yazılı olmalıdır. O fotoğrafta, imkansız göründüğü gibi ev, özdeş bir sürümünü oluşturmak için hatırlamak önemlidir. Oryantal kültür 1-2 stilleri yukarı sağlamaz. Sadece her bir benzersiz kavak doğası veya viskozite olduğu gibi, aynı bonsai olmalıdır.

Nasıl bir pot seçmek için

taç boyutları, budama sıklığı, büyüme oranı - incelemek için rakamlar peşin iyidir. daha doğru Bu yapıldıktan, o kadar kolay pot almak etmektir. bonsai ağacı kök sisteminin küçük boyutu ile karakterizedir olmasına rağmen oldukça büyük.

Aşağıdaki öneriler birçok sorunu önlemek için yardımcı olacaktır:


 • gerekli olandan daha iyi bir biraz daha büyük bir pot almak;
 • Başlangıçta tohum için bir yer çok olması;
 • kalıcı bir pota nakli ancak 3 yıl sonra oluşur;
 • dengesiz akçaağaç veya elma Şeklinde, bu yüzden dikkatli bir şekilde izlenmesi değer;
 • Gerekli görülmesi durumunda, küçük dalların kısmi budama yaptı.

bonsai için bir pot seçiminde temel kural - bu sığ olmalıdırbonsai için bir pot seçiminde temel kural - bu sığ olmalıdır

Doğrudan ekimi doğal kase yapılmış bir kapta gerçekleşir. tohumlar sadece gelip gelmediğinden dolayı tavsiye edilmez diğer kapları kullanın. özelleşmiş perakende zincirinde herhangi bir şekil veya tasarımın kase bulmak kolaydır. son seçim alıcıya bağlıdır.

Bonsai: Evde Bakım

Ağaç dikim ışık ve besin gerekli minimum miktarda almalıdır beri. bakım profesyonel yapmak hakkında bilgi için, kolay tematik videoyu öğrenmek için. Daha önce belirtildiği gibi, her ağacın kendine has özellikleri vardır. Eğer flora Dünyanın belirli bir temsilcisi ilgili videolar veya talimatları izlemek gerekiyor nedeni budur.

Hemen sonra iniş bolca toprağı sulanmalıdır. Carmona nem aşırı miktarda gibi değildi unutulmamalıdır. gerekli spesifik tohumlar için çok nem, tohum ile torbanın öteki yüzünü bilgilendirmek konusunda doğru bilgiler.

İlk birkaç gün ışığı ve hafif serin daha iyi kompozisyon büyümeye dikimden sonraİlk birkaç gün ışığı ve hafif serin daha iyi kompozisyon büyümeye dikimden sonra


Ayrıntılı olarak bir işlemdir:

 • birkaç çeşit bir karışımını yapmak için bir tencerede tavsiye edilmez;
 • İlk altı ay bitki çok duyarlı olduğundan, bu zaman aşırı ısınmasını ve aşırı soğuma korumak için;
 • yavaş yavaş olmalıdır açık havaya Podocarpus veya diğer minyatür dekoratif çiçek uyarlayın;
 • maksimum süre dışarıda geçirdi - 65 dakika;
 • önerilmez belirli bir miktardan daha fazla ilk aşamada, aksi Ağaç ölür veya çiçek olacaktır.

Bazı bahçıvanlar dudakları itibaren, önce açık havada tohumları çimlenmeye ihtiyacını duyabilir. nedeni bitki için endişe kaynağıdır. O bu durumda, bonsai daha iyi büyüyen ve çevre koşullarındaki değişikliklere daha az duyarlı olduğu inanılmaktadır. Bu öneriler oldukça akla yatkın görünüyor, ama bunu yapmak için bir ihtar hala gereklidir. her durumda değil yapabilirsiniz böylece tohumlarını ekmek için. Biz genç bir yaş yükleri artmıştır de dayanabilir bonsai bahsediyoruz. Örneğin, bu listede çay ağacı dahil değildir ve meşe ve diğer kozalaklı ağaçlar - dahildir.

Profesyonel tavsiye: Evde bir bonsai büyümeye nasıl (video)

ev bonsai oluşturma - basit değildir ayarlar. tohum, toprak hazırlığı ve acil podsaki doğru seçim iyi bir hazırlık ve sabır ister. Bu konuda bazı yardım bahçe dergileri yazdırmak tematik malzemeleri olacaktır. Bir ana sınıfları ziyaret pes etmemelidir. Burada her zaman soru sorabilir.