Do ściany gipsowo-kartonowe malowane pozostawała przez długi czas iw dobrym stanie, konieczne jest, aby wybrać tylko wysokiej jakości farbyAby pomalowane ściany gipsowo-kartonowe pozostawała przez długi czas iw dobrym stanie, konieczne jest, aby wybrać farbę tylko wysokiej jakości płyt gipsowych - jest to łatwe, wygodne i tworzyw sztucznych materiałów, które mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia wykończenie wnętrza każdej powierzchni i tworzenia różnych dekorów lub nawet przeprowadzić podział przestrzeni na strefy. Kończąc wykończenie płyt kartonowo-gipsowych - to sprawa osobista dla każdego pana. Malowanie - jest to opcja, która spada do wyboru wiele ponieważ farba dobrze wygląda, jest łatwy w obsłudze i nie ma zbyt wysoką cenę.


Jak malować ściany gipsowo-kartonowych dla pięknych wyników

Ściany gipsowo-kartonowe dobrze dogadują się z farbą, więc należy wziąć pod uwagę różne rodzaje farb do ich zgodności z płyt gipsowo-kartonowych. Pamiętaj, że wybór środka barwiącego wpływa nie tylko wygląd, ale także trwałość i wytrzymałość powierzchni farby.

Najczęściej stosowany do płyt kartonowo-gipsowych następujących kolorach:

 • farba lateksowa;
 • Farba emalia.

Jeśli porównamy te rodzaje farb, ich główne różnice polegają na zastosowaniu metody w wyniku mety, jak również w kompozycji.

Jeśli chcesz ścianę z efektem matowym, konieczne jest użycie farby na bazie wody do płyt gipsowo-kartonowychJeśli chcesz ścianę z efektem matowym, konieczne jest użycie farby na bazie wody do płyt gipsowo-kartonowych


farba lateksowa posiada następujące cechy:

 1. niska cena;
 2. stosując potrzeby w 2 lub 3 warstwy;
 3. otępienie.

Farba lateksowa staje się bardziej przejrzysta, ponieważ wyschnięcia.

Emalia wygląda bardziej reprezentacyjny. Ponadto akrylowy połysk stanie wizualnie poszerzyć obszar pomieszczenia.

Farba posiada następujące cechy: • Farba wydają znacznie droższe niż zwykłe vodoemulsionku, ale jego niskie zużycie pokrywa koszty.
 • Druga warstwa farby drukarskiej stosuje się dopiero po całkowitym wyschnięciu pierwszej.
 • Pierwsza warstwa może być dokładnie odcień, tworząc cienką warstwę o maksymalnej.

Przygotowanie do lakierowania płyt gipsowo-kartonowych: przygotowanie narzędzia

Zwróć uwagę na poprawność swojego instrumentu. Sprzęt wysokiej jakości zapewni połowa sukcesu w malowaniu ścian gipsowo-kartonowych.

Przed rozpoczęciem malowania należy przeprowadzić kitPrzed rozpoczęciem malowania należy przeprowadzić kit

Do malowania płyt kartonowo-gipsowych, potrzebne są następujące elementy:

 1. Wąska szczotka do trudno dostępnych miejsc prokraski. Szczotka musi być bardziej komfortowe będzie z niego korzystać. Kąty Prokraska, jak również obszary wokół ścianki wylotowej i innych niezbędnych elementów wymaga wysokiej precyzji i dokładności.
 2. Szeroka rolka naturalnym stos średniej długości. Zbyt długi czas drzemki spowoduje grubą warstwę farby, które w dalszym ciągu trudno jest pracować, a stos jest zbyt mała, powoduje nierównomierne zabarwienie. materiały nienaturalne nie może zapewnić odpowiedniego poziomu zwrotu z wałkiem.

Chronić meble i podłogi z kropelek farby stosując niepotrzebne dokumenty lub inne szmatki.

Wykańczania płyt gipsowo-kartonowych do malowania: krok po kroku

Gołe płyty gipsowo-kartonowej pełen wad i małych wad. Malować powstał na idealnie płaskiej powierzchni, trzeba wykonać kilka nieskomplikowany manipulacji ścian gipsowo-kartonowych.

Zacznij malować po kit może być już po 12 godzinachZacznij malować po kit może być już po 12 godzinach

Przygotowanie do malowania odbywa się w kilku etapach:

 • Natychmiast po zainstalowaniu płyty gipsowo-kartonowej trzeba uszczelnić stawy kit.
 • Po całkowitym wysuszeniu nadzienia musi być nałożona warstwa planaryzacji. Na tym etapie, należy użyć szpachelki, że będzie produkować doskonałe wyrównanie bez zespołów i pokręteł.
 • Aby zwiększyć płyty gipsowo-kartonowej, która sama w sobie jest materiałem dość kruche, trzeba nałożyć warstwę podkładu.
 • Doprowadzić do ściany, aby pomóc cienki idealny zerowy skórę.

Przed rozpoczęciem malowania należy starannie przygotować płyty gipsowo-kartonowej.

Jak przygotować się do malowania płyt kartonowo-gipsowych: literat szlifierskie do doskonałych wyników

Proces szlifowania wydaje się prosta, ale wiele z nich cierpi z powodu faktu, że nie mogą osiągnąć swój ideał ściany gładkość. Jeśli jesteś świadomy wszystkich szczegółów procesu prac wykończeniowych, to może nie masz wystarczającej podstawy teoretyczne w zakresie szlifowania umiejętności.


Szlifowanie użył specjalnego narzędzia lub poprzeczkę elektryczny, wyposażony w specjalną siatką lub papierem ściernymSzlifowanie użył specjalnego narzędzia lub poprzeczkę elektryczny, wyposażony w specjalną siatką lub papierem ściernym

Mielenie wykończenie ścian warstwa płyt gipsowych w sposób następujący:

 1. Szlifowanie wytwarzać ruch w kole. Zapewni to równomierne wyrównanie.
 2. Aby wszystkie guzy były widoczne dla nieuzbrojonego oka, lekkiej ścianie z dołu lub z boku silne lamp. W ten sposób wszystkie guzki tworzenia cienia i stają się widoczne.
 3. Gdy wszystkie nieprawidłowości są polerowane, wykończenie sprawiają, że podkład do mocowania wynik.

Wykonać szlifowanie w czasie, gdy jasne światło słońca nie będzie przeszkadzać widać wszelkie nierówności na ścianie.

Gotowanie płyt kartonowo-gipsowych materiałów i narzędzi malarskich

Do szlifowania płyt gipsowo-kartonowych do malowania był doskonały, potrzebujemy odpowiednich narzędzi i materiałów. jakości sprzęt pozwoli produkować pracę z przyjemnością i bez większego wysiłku.

Zanim zaczniesz malować, trzeba przygotować narzędzia i usunąć resztkiZanim zaczniesz malować, trzeba przygotować narzędzia i usunąć resztki


Nabycie tych produktów do ty nawierzchni wydawało się dziecinnie:

 • okulary;
 • respirator;
 • Pasek do szlifowania;
 • silne światło;
 • drabinki;
 • papieru ściernego o stopniu od 80 do 180 cm.

Instrumenty jakości stanowią podstawę wysokiej jakości szlifowania ścian gipsowo-kartonowymi.

Jak malować ściany gipsowo-kartonowych z rękami (wideo)

Ściany FCL jest bardzo dobry, jeśli chcesz szybko i niedrogo dokonać wyrównania ścian z nieograniczone możliwości dekoracji, w tym wbudowanym podświetleniem i wzorów wypukłych. Obrabiania płyt gipsowo-kartonowych - to proste ćwiczenie, które wymaga tylko trochę czasu i cierpliwości. Bądź ostrożny, a twoje ściany będą idealne.