Kroki dla drabin metalowych muszą być odpowiednio dopasowaneKroki dla drabin metalowych muszą być odpowiednio dopasowane podobranyPravilno schody będą prawdziwą ozdobą wnętrza domu na wsi, mieszkanie, domek. Oprócz estetycznego wyglądu musi różnić i dobrą funkcjonalność, która na nim może z łatwością wspinać się wszystkich członków rodziny, w tym dzieci i osób starszych. Pomyślnie wybrano etapie drabiny metalowe zapewniają długą i bezpieczną eksploatację.


Rodzaje schodów: Jaka jest różnica

W zależności od cech strukturalnych metalowych schodów nie różni się od produktów wykonanych z drewna lub betonu. Są one produkowane zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami architektonicznymi i wszystkie płatności do nich są jednakowo.

Do metod wytwarzania struktur żelaza są podzielone na dwa rodzaje:

 1. przerobiony;
 2. Spawane.

Produkcja schodów wykonanych z kutego metalu zajmuje dużo czasu i wymaga pewnych umiejętności. Często zdarza się, że wyglądają bardzo ładnie, a niektórzy rzemieślnicy udało się wyprodukować dzieł sztuki. Ale spawane można łatwo wziąć osobę, która otrzymała kilka praktycznych lekcji w punkcie spawu.

schody metalowe kute lub spawaneschody metalowe kute lub spawane


Schody mogą być zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Na wewnętrznej konstrukcji ważnym aspektem ich wytwarzania jest zewnętrzna kosmetyczny. Oraz w produkcji zewnętrznych schodów naciskiem na ich wytrzymałość i trwałość, jak bardzo są pod wpływem warunków atmosferycznych.

Drabinka metalu etap rotacyjna: przy projektowaniu pasemka

Jedną z kreatywnych rozwiązań dla domu z małym obszarze jest klatka schodowa z etapów obrotowych. Nie zajmuje dużo miejsca, szybko wykonany, a wszystkie niezbędne obliczenia można łatwo zrobić samemu za pomocą specjalnych programów komputerowych lub prostych formuł.

Drabinka metalu etap obrotowy wyglądać bardzo oryginalnyDrabinka metalu etap obrotowy wyglądać bardzo oryginalnyJakie kryteria powinny być brane pod uwagę przy projektowaniu:

 • Szerokość schodów;
 • Szerokość kroku;
 • Stopień nachylenia drabinki;
 • poziomy głębokości.

Należy pamiętać, że wysokość stopnia nie powinna przekraczać 20-25 cm, w celu uniknięcia obrażeń.

Jak odebrać schodów na drabinach

Istnieje kilka wariantów kroków, które można wybrać dla schodów. Jeśli nie ma możliwości, aby skonsultować się z ekspertami, możemy spróbować rozwiązać sprawę na własną rękę, kierując się kilkoma kryteriami.

Po wybraniu należy uznać:

 • Cechy konstrukcyjne;
 • warunki pracy;
 • Spodziewane obciążenie;
 • możliwości finansowe.

Kratowe kroki metali mogą być z powodzeniem stosowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Mają właściwości antypoślizgowe, aby wytrzymać duże obciążenia i nie zachowują brud i śnieg. W warunkach ciężkiego oblodzenia lub zanieczyszczenia oleju powinno znajdować się w tych dodatkowych urządzenia przeciwpoślizgowego. Ten rodzaj schodów jest powszechnie stosowany zarówno w domu jak iw pracy.

Falistej stadium mają lepsze właściwości antypoślizgowe z powodu wystającej części. Często są one wykonane z różnych rodzajów siatki cięto-ciągnionej. Zastosowanie tego rodzaju produktu wskazane jest, aby statki, sklepy fabryk, do tarasu widokowego.

Zbierając po schodach metalowych, należy rozważyć warunki pracy i obciążenia nimiZbierając po schodach metalowych, należy rozważyć warunki pracy i obciążenia nimi

Etapy krat profilowanych są zainstalowane w miejscach, gdzie wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa ruchu. Może to być zarówno produkcję i budynków prywatnych, jak i miejscach publicznych lub szkół.


Schody z pojedynczego arkusza żelaza wygląda bardzo stylowy i służą głównie do wykańczania schodów wewnątrz budynku. Mają one szczególne powłoki antypoślizgowej (na przykład, proszek powlekający). grubość materiału powinna być optymalna, że ​​podczas operacji etapy odchylania nie jest uformowane.

W zależności od rozwiązań konstrukcyjnych w budowie słupków drabiny mogą być obecne, które są głównie wykonane z tego samego materiału, z etapu.

Co jest metalowa drabinka z zabezhnymi krokach

Szyb - jest to, że część schodów, który jest wykorzystywany na zakrętach. Szerokość takich etapów z krawędzi wewnętrznej jest mniejsza, a także z zewnętrznej - większa. Konstrukcja ta jest wykorzystywana głównie do domowego wystroju, bo wygląda bardzo imponująco.

Metalowe schody z zabezhnymi krokach bardzo ozdabia ogólny projekt pokojuMetalowe schody z zabezhnymi krokach bardzo ozdabia ogólny projekt pokoju

Poza oczywistymi zaletami można wydzielić i pewne wady tego typu konstrukcji:


 • Opracowanie projektu wymaga udziału specjalistów;
 • Wymaga to bardzo precyzyjną regulację wielkości instalacji.

Schody spiralne są ilustracyjne zabezhnymi schody ze stopniami.

Który na schodach schody metalowe najlepiej stosować

Rama drabiny powinny spełniać wszystkie wymagania bezpieczeństwa i mają długą żywotność, dlatego jest on wykonany z metalu o wysokich właściwościach wytrzymałościowych.

Na stopniach schodów najlepiej jest użyć aluminium lub jeden z rodzajów staliNa stopniach schodów najlepiej jest użyć aluminium lub jeden z rodzajów stali

Do etapów produkcyjnych, metalowe drabinki można stosować:

 • aluminium;
 • Stal ocynkowana (GOST 14918-80);
 • Stal nierdzewna (GOST 5632-72);
 • Niska stopu stali konstrukcyjnej (GOST 380-60).

Stopnie z aluminium, bardzo lekki i praktyczny, można je łatwo wyrównać, jeśli są one zdeformowane. Ocynkowana, stal nierdzewna nie ulega korozji, nawet po wystawieniu na działanie promieni ultrafioletowych i wytrącania. stal konstrukcyjna jest bardzo silny, więc wskazane jest, aby używać przy dużych obciążeniach.

Jak zrobić drabinę z rąk (wideo)

Przy wyborze metal stopnie schodowe należy myśleć z wyprzedzeniem o niuanse, które mogą wystąpić podczas instalacji lub eksploatacji konstrukcji. Projekt drabiny powinny być rozwijane równocześnie z projektem domu mieszkalnego na ich styl miał jednego pojęcia. Długą żywotność zależy od doboru materiałów oraz komponentów wysokiej jakości.

Różnorodność kroków dla schodów (przykłady zdjęcia)

01 2 10 3 365 389 697537 806679lestnicy 1320707 1387663