Każda drabina powinna być wyposażona z przepisami bezpieczeństwa, aby uniknąć różnych urazówKażda drabina powinna być wyposażona z przepisami bezpieczeństwa, aby uniknąć różnych urazów
Schody - podstawowym sposobem, aby przejść między poziomami w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych i przemysłowych. Często z powodu estetyki (drabiny z polerowanego drewna i kamienia), gospodarki (metalowa drabina) i błędów obliczeniowych w projektowaniu schodów, zmniejszenie bezpieczeństwa design: gładkiej, śliskiej scenie z niewłaściwej wysokości i szerokości może prowadzić do różnego rodzaju urazów i stłuczeń. Jakie środki można podjąć kroki w celu poprawy bezpieczeństwa - przeczytaj artykuł.


Wysokość pionu i szerokości bieżnika schodów: kluczowy czynnik bezpieczeństwa

bezpieczeństwa drabina zależy przede wszystkim od wielkości kroków. Niedostatecznie Duży rozstaw kół i niskie piony może doprowadzić do poślizgu stopy pochodzących ze sceny i spowodować obrażenia różnego rodzaju. Odpowiedzialne podejście do projektowania schodów w prywatnym domu, aby uniknąć takich kłopotów.

Konstruowanie drabinie powinna opierać się na następujących wartościach:

  • wysokość stopnia powinna mieścić się w zakresie 15-20 cm, szerokość na terenie - nie mniejsza niż 30 cm, w piwnicy i poddasza - 20 cm;
  • schodek kąt nachylenia powinna wynosić od 26 do 45 stopni, jednak pamiętać, że konstrukcja z kątem większym niż 37 stopni są uważane za niewygodne i przez spiralne schodów idealny kąt nachylenia 25-35 °;
  • Nawis nad pionu bieżnika powinna wynosić co najmniej 5 cm.

Wysokość Riser i szerokość bieżnika powinny być wykonane tak, aby drabina była dogodna chodzićWysokość Riser i szerokość bieżnika powinny być wykonane tak, aby drabina była dogodna chodzić

Schody powinny być ustalone z uwzględnieniem wartości, które definiuje osobny dla każdego materiału. Ponadto przy obliczaniu wysokości i szerokości schodów należy uwzględnić, oraz nachylenie promienia schody: strome struktur wartość będzie wyższa niż na przykład na rampach.


Wzór do obliczenia i niezależnych czynników, które należy uwzględnić w tym przypadku można znaleźć w „przepisach budowlanych”.

podkładki antypoślizgowe na drabinie

Podszewka - jest to jeden z niedrogich, popularnych i skutecznych sposobów ochrony schodzenie i wchodzenie po schodach. Podkładki są zwykle używane do pokrycia schody zewnętrzne, schody domach prywatnych centrów handlowych, biurowych i obiektach przemysłowych. Poprzez wykonanie elementów ogólnych materiałów dzielą się aluminium i gumy.

Aluminiowej okładziny - pasek z elastycznego kauczuku i aluminium anodyzowane kontur krawędzi. Produkty te są odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, korozję. Wady projektów jest ich grubość okładziny aluminiowe często przylega do butów, które mogą spowodować obrażenia.

Okładzina gumy może być w jednym kawałku i taśmy. jest uważany za najbardziej skuteczny jednoczęściowy obejmujący całą powierzchnię wyłożenia schodów. Na rynku są produkty z okruchów gumy i płyty z otworami w przedniej części. Takie produkty mogą być wykonane w różnych kolorach i zapewniają wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwa. Dodatkowo, guma jest odporny na działanie wysokich temperatur.

podkładki antypoślizgowe zapewniają bezpieczne chodzenie po schodach w każdych warunkach pogodowychpodkładki antypoślizgowe zapewniają bezpieczne chodzenie po schodach w każdych warunkach pogodowychGumowo-poślizg pasa bieżnika, aby utworzyć dodatkowy etap topografię, łatwo klejone na śliskiej nawierzchni i nie traci swoich charakterystyk nawet w niskich temperaturach otoczenia.

Są gumowe w kształcie litery L, które zapobiegają ślizganiu progi i ochrony naroży końcowych podnóża schodów przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Aby dokonać instalacji wszystkich rodzajów nakładek, należy najpierw przygotować kroki powierzchniowe: wyeliminować wady i nieprawidłowości, jeśli takie istnieją; Oczyścić i odtłuścić powierzchnię. Bezpieczne okładzina może być za pomocą kleju budowlanego, dwustronną taśmę klejącą. Istnieją również samoprzylepna-podszewka. Konstrukcja z aluminium stronach są przymocowane za pomocą śrub blokujących.

Podszewka schodach dywanu: niezawodność i bezpieczeństwo

Podszewka na schodach dywan - to spektakularny opcja zwiększenia bezpieczeństwa w prywatnym domu, który może zapewnić wysoki poziom komfortu. Produkty nie tylko zapobiega ślizganiu ale również przyczynić się do ochrony powierzchni schodów, aby przedłużyć żywotność drabiny mają właściwości izolacji akustycznej. Wkroczyć na taki powłok Nicei.

Podkładki są dostępne w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu można wybrać produkt do każdego wnętrza. Na matach dywan jest łatwe w pielęgnacji: podszewka czyścić zwykłymi detergentami, szybko wyschnąć, nie tracą kształtu i wydajności.

Wyściółka dywanie nie tylko zapewniają bezpieczeństwo podczas chodzenia po schodach, ale także poprawić swój wyglądWyściółka dywanie nie tylko zapewniają bezpieczeństwo podczas chodzenia po schodach, ale także poprawić swój wygląd

W zależności od kształtu płytki dywan może być przymocowana za pomocą dwustronnej taśmy, taśmy z metalu lub tworzywa sztucznego. Doskonały wykonania jest nakrętka mocująca na plastry, które tworzą wykładzinę z gumy lub z tworzywa sztucznego i metalowej pętli, między innymi, pracują coraz ochronne funkcji poślizgu.

Dziś niech kovrolinovye oraz specjalne podkładki na klej na bazie lateksu. Produkty te są łatwe do zainstalowania i tak usunięte z wykładzin schodowych bez uszkodzenia podczas gdy poziomy powierzchniowe.

Eksperci zalecają zakup podkładki kovrolinovye z bazy gumy, które można łatwo przykleja się do gładkiej powierzchni na dwustronnej taśmy klejącej.

Dywany na schodach Schody rodzaje i metody instalacji

Obecnie istnieją trzy rodzaje dywanów - pół-okrągły, owalny, prostokątny. Dla niestandardowych kroków, które można kupić dywany wykonane na specjalne zamówienie. Maty mogą całkowicie pokryć stopnia lub umieszczone jedynie w ich centralnej części. Bardziej skuteczne są uważane za produkty, które są przynajmniej częściowo zamknięte piony: Te maty nie tylko zapobiega ślizganiu, ale również skutecznie chronić wystające narożniki kroków od mechanicznego uszkodzenia obuwia.


Maty etapy - to prosty i elegancki sposób, aby zabezpieczyć drabinę w prywatnym domu. Maty mają różne kolory i tekstury i nadają się do wszystkich drabin, ich wartość jest dostępna dla wszystkich, a następnie przymocować maty na powierzchniach kroki mogą być własnymi rękami - za pomocą taśmy dwustronnej. Jeśli to konieczne, klocki mogą być łatwo usunięte i zastąpione. Ponadto, wydajność produktu zasysania i środki czyszczące do dywanów.

Najprostszym sposobem, aby naprawić maty na schodach jest zastosowanie dwustronnej taśmyNajprostszym sposobem, aby naprawić maty na schodach jest zastosowanie dwustronnej taśmy

Alternatywą byłoby ciosem dla schodów wzdłuż całej rozpiętości torach dywanowych. Taka metoda wygląda elegancki i efektowny i niezawodne mocowanie torów zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i izolacji dźwiękowej. Jedyną wadą - tor nie nadaje się do stromej spirali schodów. Materiał dywan schodów z małym promieniem krzywizny, musi być większy niż w przypadku konwencjonalnych schodów.

Jako elementy złączne do montażu utworów dywan może wykonywać Reiki z kolcami, gwoździ metalowych. Najbardziej łatwo dostępne, proste i wygodne dla tego załącznika są - kovroderzhateli które można wiarygodnie ustalić ścieżkę i może być stosowany jako element dekoracyjny. Konstrukcja zamontowana w części łączącej się z wykroczenia bieżnika za pomocą systemów typu SNIP.

Najbardziej praktyczne i trwałe uchwyty są maty wykonane z mosiądzu lub stali nierdzewnej.

Dywan na schodach (wideo)


Zrobić schody bezpieczniejsze dzięki absolutnie każdego. Nowoczesne wyposażenie i akcesoria montażowe na rynku oferuje za to wiele opcji w szerokim zakresie cen. Musisz tylko wybrać najbardziej odpowiedni sposób!

Szczegóły: dywany na schodach (przykłady zdjęcia)

4 4e951e3c2a18913d6111b85cc50f4c84 43-04Staircase 69 91i82oh5E3LSL1500 963d47be4e06c7b13ebc032-2 6763005-1 12009527 33311582w640h640hpim0625 3241464032CO1324146403-4101cba9-eff8-4355-bbf9-e20824d9d619