Yapıştırma duvar kağıdı - her zaman iç mekanları için bir bütçenin iyi kullanılması ve çevre dostu kaplamalar varYapıştırma duvar kağıdı - her zaman bütçe ve duvar pomescheniyaOtdelka ile iç duvarların odalarında duvarları süsleyen en popüler varyantı için çevre dostu kaplamaların iyi bir kullanım var. Kuşkusuz, duvara duvar kağıdı yapıştırarak oldukça pürüzsüz ilköğretim ve sadece biraz beceri gerektirir, ancak odanın duvar kağıdı köşeleri teknik olarak daha zordur. Kendi elleriyle sopa duvar kağıdı önce düzgün duvarı hazırlamak gerekir.


adımlar ve pratik öneriler: köşelerinde duvar kağıdı asmak için nasıl

Öncelikle zemin duvarlarına uygulanan eski duvar kağıdı veya boya, temizlemek ve bunların yüzeyini düzleştirmek gerekiyor. Ve ancak o zaman duvar kağıdı köşeleri üzerine yapıştırmak için başlar.

Böylece, onarım uzmanları sürecinin aşağıdaki aşamaları ayırt:

 1. Zımpara ile temizlik üretmek için kuruduktan sonra bu size macun kullanabilirsiniz için, hizalama açıları ile başlar ve olmalıdır. dolgu maddesi üzerine monte edilmiş olan bir plastik alan, - açısı için özel bir cihaz kullanmak da mümkün olmuştur. bozuk yüzeylerde kurtulmak yoksa duvar kağıdı soyulabilir unutmayın.
 2. dikkatlice yapıştırıcı ile açının tüm yüksekliğini kaplanmış olmalıdır odanın köşesinde duvar kağıdı yapışmasını önce - sonraki adım yapıştırıcı uygulamaktır. Makaralı görevini yapıyor değilse, hiçbir kabartmak kaderine terk eden bir fırça kullanmalısınız.
 3. Doğrudan bantlama açısı duvar kağıdı - Odanın doğru wallpapered köşesini yardımcı uzmanların farklı sınıfları vardır, bu onları dinlemek, ama daha fazla verimlilik için bu aşamada bazı özelliklerini belirtmek gerekir: Okuma yazma sırada tamamlayan tüm çizgili duvar kağıdı köşelerinde tavsiye edilmez, bu gerçeği nedeniyle kendileri için çarpıtılmış görünür ve eklemler dengesiz olacaktır.
 4. kenarlarının yan duvarının yanında duran 50 mm geldi, böylece kumaş duvar kesilmelidir.

Duvarların uyum, eski kaldırım bir çalışma yüzeyine serbest bırakılması ardından - düzgün duvar kağıdı uygulamak için standart bir prosedür gerçekleştirmelisinizDuvarların uyum, eski kaldırım bir çalışma yüzeyine serbest bırakılması ardından - düzgün duvar kağıdı uygulamak için standart bir prosedür gerçekleştirmelisiniz

Tutkal duvar ve duvar köşe şeridi üzerinde uygulanmalıdır. Daha sonra, aşağıdaki gibi duvarın köşesine duvar kağıdı uygulamak gerekir: - yapıştırma işlemi soldan sağa, sonra sol taraf köşesinin içine uygulanır başlar, onun yüzeyini pürüzsüz eğer.


Bu aşamada, açık bir şekilde duvar dış ve iç köşeler farklı şekillerde mi anlaşılmalıdır.

Dış köşe

Dış köşe iki şekilde yapıştırılabilir: dış köşe düz bir yüzeye sahip olduğunda Birincisi, onun hizalama inceleyen ve hemen kullanım düzeyine, köşe duvar koymak ve eşit oluşan grubun geri kalanına şeridin kenarı ölçemez; ikinci olarak, dış köşeler yapıştırmak için birinci bant 4-5 cm bir köşe olması, ve duvar kağıdı üst kısmı yapıştırın gerekir. kırtasiye bıçağı kullanarak kesim hattı ve dikey bu katmanları yapmak.

İç köşe

İç köşeler dikkat büyük bir gerektirir. Duvar kağıtları onlar yaklaşık 3 cm'lik bitişik yüzeyine gitti böylece yapıştırılmış olması gerekir, ama artık ve onlar kırışıklıkların ile gidecek. Kıvrım ve büküm duvar kağıdı tutkalı promazyvat gerekli. Daha sonra dikey çizgi düzenlenen bir çekül ile köşe ila yaklaşık 2 cm bir mesafede ve bunun üzerinden bağlı olduğu karşılık yapıştırılan tarafı belirterek, duvara komşu bir vaziyette bulunur, duvar kağıdı genişliğini ölçmek için gereken - bu kenarların duvar yapıştırılır işaretler.duvar hizalama, bu özel silindirler ve spatula vardır, haddeleme sureti ile meydana gelir.

çıkartmalar köşelerinde duvar kağıdı Yukarıdaki tüm aşamaları ardışık vardır.

Duvar kağıdı duvarlara köşeleri: ne

Duvar üzerindeki Plastik köşeler köşeleri bitirme için iyi bir bitiş - onlar koruyucu bir fonksiyona sahip olan ve köşeyi bitmiş bir görünüm vermek.

Sürüş köşelerde duvar kağıdıSürüş köşelerde duvar kağıdı

İnşaat pazarları farklı dekoratif köşeleri sunuyoruz:

 • Köşeler 20, 50 x 20 x 50 mm genişlik yüksek aşınmaya tabi olan açılar için uygundur;
 • 10 x 10 veya 15 x 15 mm boyutlarındaki düzgün bir son ürünün görünüm duvar verecektir - bunlar dekoratif köşeleri olarak adlandırılır;
 • Köşeler metal ya da ahşap bir yapıya sahip olabilir, renk olarak farklılık gösterebilir.

5 x 17.7 x 17.10 x 20 ve 15 x 25 mm: kemerli dış köşeleri, aşağıdaki yaklaşık boyutlarda köşeler daha iyi kullanmak için. Plastik köşeler, renksiz ve iyi bir bağlantıya sahiptir, silikon kullanılarak monte edilir. uzunluğu boyunca 3 ila 7 m arasında değişir, bu nedenle tek tek boyutta ayarlanabilir.

Plastik dekoratif duvar kağıdı yardımcı Köşeler duvarların köşelerinde mekanik hasarlara karşı korur, ek olarak, ucuz ve kolayca yüklenir.

özelliklerini ve ipuçlarını: dokunmamış köşelerindeki duvar kağıdı tutkalı olarak

Dokumasız duvar kağıdı, özel dayanıklılık farklı, ama onlarla çalışmaya olarak, özellikle köşe yüzeylerinde, yeterince zor bunlar esnek değildir.


ödenek 1.5 cm yapmalıdır aralık kısmı duvar kağıdı köşe duvar duvar kağıdı üzerine böyle hamur için, bu ödenek üst üste gitmek gerekir.

onlar tüm uzunluğu boyunca eşit kenar bölümleri yaparsanız yapışkan olmayan dokuma duvar kağıdı daha kolaydır - Küçük bir sır bilmek gerekir.

Bu durumda Tutkal, duvara sadece uygulanan ve duvar kağıdı kuru tutulmalıdır. tasarım açısı böyle duvar kağıdı üzerine çalışma öncesi bir köşesini kullanmak daha iyidir, kendisini gereksiz eğrileri koltuk tezahür etmedi. seçim desenli duvar kağıdı lehine yapılırsa, durumda köşelerde niteliksel bir uyum deseni yapmak için gereklidir. köşelerde sağlam bir rakam tutmak için, zaten duvara yapıştırılan resminin altında açı kenar süslemeleri yüzünden şu gerekir.

aşınma kaplamalar basit ama dekoratif yüzeyler orijinal sürümünü kullanmak gelen duvarları korumak için - PVC köşeaşınma kaplamalar basit ama dekoratif yüzeyler orijinal sürümünü kullanmak gelen duvarları korumak için - PVC köşe

İşte bazı ipuçları:


 • Başka bir duvarda küçük üst üste bindirmek için gereklidir;
 • Eklemler üst köşede gizlemek için daha iyidir;
 • köşeler daha tutkal çekül bir model ile duvar kağıdı.

 Metre duvar - bir metre biraz daha geniş bir dokunmamış kumaştır. Duvar kağıdı Bu tür hızla büyük bir daire üzerine yapıştırmak için yardımcı olur ve şekil seçimi kolay olur. yapılacak köşelerinde metre duvar yapıştırmak için aşağıdaki duvara 3 cm kadar üst üste gelir. yukarıda tarif edildiği gibi Prosedürün geri kalan kısmı, standart yapıştırma açılardan farklı olmayacaktır.

Duvar kağıdı olarak köşeleri tutkal Nasıl: Kurulum Ekipmanları

doğru bir şekilde sayısını hesaplamak için ve boyutunu belirlemek için, ve malzeme köşe yapılır ne açıkça bilmelidir yapışkan malzemenin toplanması için parçalar gerekli yüklemeden önce.

kağıt temelinde okleivniyu duvar kağıdı çalışması ile odanın köşesi yapılmalıdırkağıt temelinde okleivniyu duvar kağıdı çalışması ile odanın köşesi yapılmalıdır

Ardından, aşağıdaki programa göre hareket:

 1. onlar ancak duvar kağıdı, duvara yapıştırılmış eğer duvar ile parçalara Coupling güçlü olacak;
 2. eşit yapışkan malzemeyi dağıtma köşenin iç kısmında;
 3. Uygulama ve duvarda, bir istenen konuma bastırılır, bir peçete ile fazla tutkal kaldırmak;
 4. malzemenin kurumasını tamamlamak için köşeleri dokunmayın.
 5. sitede ele geçirilen iyi dolgu macunu için, sen yapışkan bant köşesini düzeltebilirsiniz.

Köşelerde duvar kağıdı (video) asmak için nasıl

Yani, köşelerde duvar kağıdı yapışmasını teknolojisi bilerek, bu zor konuda ailelere yardım ek olarak ellerinde yüksek kaliteli onarımlar gerçekleştirebilirsiniz.