yapıldıkları olan kalınlığı, renk ve malzeme açısından farklılık gösteren nakış çapraz için bir iplik çeşitli vardırkalınlığı, renk ve doku için yapılan veya renkli Renkli bir bileşim olan malzemede farklı çapraz dikiş için iplik çok çeşitli kalifiye işçi nakış ipliği haçı gerektirir. Bu çeşitli ilişkili faktörlerin dayalı olarak yapılır. Bu hesaba temelleri yoğunluğunu (tuval) ve birim alandaki toplam evre gerekli yoğunluğunu alır. estetik faktörünün bu listeyi tamamlar. Bazı projelerin gerçekleştirilmesi için belirli özelliklere sahip ipliği gerektirir.


için iplik doğru seçimi

nakış haç için dişin en yaygın tip pamuk ipi olduğunu. Malzeme aşınma ve yıpranmaya karşı arttırılmış direnç ile karakterizedir. Ne olursa olsun renk, bir ipliğin tezgah üzerinde Hanks (kangal) formundadır.

7 ila 10 cm arasında bir çile aralığında ortalama uzunluğu. Çok özel üretici seçilen parametrelerine bağlıdır.

Ne olursa olsun hangi marka bir potansiyel alıcı çekti, hep şu operasyonel özelliklere güvenebilirsiniz:

 • Hatta zamanla kaybolmayacak altın parçacığı tuval ile işlemeli Açık;
 • Aşınma dirençli malzeme 6, bir ortak bir yapı halinde birleştirilmiş ince mesajları verir;
 • Malzeme dökmeyen;
 • Sıcak su içinde uzun süreli yıkama dayanıklıdır.

onlar tüy dökme olarak, ucuz konuları satın almak değil önerilir ve sağlıklı güvensiz maddeler üretimde kullanılabilecekonlar tüy dökme olarak, ucuz konuları satın almak değil önerilir ve sağlıklı güvensiz maddeler üretimde kullanılabilecek

nedeniyle fiziksel özelliklerine böyle ipliği kullanma. yün ipliğin ikinci hacim olarak karakterize edilir. Ağır tuval ile çalışırken onları sadece tavsiye alın. seçme işlemini basitleştirmek amacıyla, iplik belirli numaraları elde edilmiştir. çapraz dikiş için gerekli olan baz yoğun, o kadar yüksek olur.


Uygulama için ana yön - yastık, halı ve duvar halıları oluşturulması. değil en kolay malzeme ile çalışmak - Başlangıçta, saç gibi görünebilir. dönüşünü sağlamak için, size temalı genel bakış videomuzu izleyin veya ana sınıfını ziyaret edebilirsiniz.

Çapraz dikiş için iş parçacığı sayısını hesaplamak için nasıl Önerileri

yün, pamuk ipler tüm nispeten kolaydır Eğer akrilik ipliklerin gelince, gerekli malzeme miktarı, daha serttir hesaplamak için kullanılır. Pamuk ve yün iplikleri gerekli sayıda türetildiği çile, satılmaktadır. Bu durumda, uzunluk satın alma sırasında deposunda seçilebilir. asgari eşik 5 ve en fazla - 100 cm.

Bu malzeme ile çalışırken, daha iyi nakış başlamadan önce dikkate bazı özellikleri vardır: • sık sık iplik kopması önlemek için çok uzun yün kangal kullanımını feragat edilmesi gereklidir;
 • Acemi 25 ile 35 cm kesimleri dikkat etmek önerilir;
 • Bolus craftswomen 50 ila 85 cm arasında değişen uzunlukta olan iplik almak zorunda yaşadı.

Diş sayısı, gelecekteki kompozisyonun parametrelerine bağlı olarak seçilmelidirDiş sayısı, gelecekteki kompozisyonun parametrelerine bağlı olarak seçilmelidir

zorluklar çoğu iplik seçimi halıları ve yastıklar çalışmaktır. Doğru seçilmiş devre yanı sıra, dikkate malzemenin yoğunluğunun ve tuval renkli noktalar doyma derecesi alarak, gerekli iplik toplam sayısını hesaplamak için gereklidir. oldukça zor, ama yine de mümkün olun. nakış için daha fazla ya da daha az doğru kullanımı belirli dişin en dikkate almanızı sağlar.

yün gibi akrilik, iplik doyması ile karakterize edilir. Bir çok durumda, iğne ve birinci kat biçimler istenen kontur.

biz küçük bir döngü bahsedecek olursak, örneğin, kulüp Zenit amblemi, bu durumda, her bir dikiş için 2 ila 3, pamuk ipliğinden olmalıdır. Onların marka önemli değil.

Çapraz dikiş ile iplik Optimum tüketimi: Yeni başlayanlar için ipuçları

Hevesli her zaman istenilen desen oyalamak için ne kadar malzeme bilmiyor dikişçi. Dönüş sahipsiz parçacığı para işe yaramaz, çünkü gerekli değildir satın Rush. Bu renklerin sayısı ile başlar. Tek renkli görüntüler daha az malzeme gerektirir. iş içeriğinde benzer siyah ve diğer tonlarında yapılır.

Örneğin, doğayla iç içe bir doymuş veya boks öğeleri zarif kadın 20 25 kangal gerektirir. Her detay istenen derecesine bağlıdır.

Başlamak için parçacığı az sayıda satın almak ve daha fazlası gibi gerekli satın almaktırBaşlamak için parçacığı az sayıda satın almak ve daha fazlası gibi gerekli satın almaktır

aşağıdaki gibi tüketimine bağlı diğer öneriler verilmiştir:

 1. pamuk - İnce, aynı zamanda düşük maliyetli sadece. Küçük boyutu için bir ya da iki skeins parası.
 2. ipek skeins - birim alandaki maksimum akış hızını gerektirir. En azından 3-8 skeins.

Çapraz Dikiş: iplik saklama kuralları

Bitmiş setlerle ipliği tutmak için en kolay yolu, örneğin, Kraft bir dizi hızlı bir kutu veya renkli gerekli araçları bulmanızı sağlar. İplik ayrı olarak satın edilirse, onlar kendi depolama organize etmek gerekir.


Mükemmel iplik depolama seçeneği için bölmelerin çok sayıda özel posta kutusu kullanmaktırMükemmel iplik depolama seçeneği için bölmelerin çok sayıda özel posta kutusu kullanmaktır

Düzgün saklanmasına olan skeins seçebilmek için, bazı basit kurallar hatırlamak gereklidir:

 • melanj ipliklerin kullanılması sık olur, bu yüzden onları uzak bir köşeye ayırdığı organizatörü etmez;
 • Fanlar detaylı resimler, yaratılış hangi bir renk çok sayıda içerir herşey zaten düzenlendiği 1047, bir dizi kullanır;
 • yoğun ve ince Değil karışık türleri;
 • Sık sık teknik vykladnaya iplik, ana iş parçacığı ve kullanırsanız yakın tack-saklanır.

nakış haç için dişin Bakış (video)

Gerekli kompozisyon oluşturmak için kullanılan malzemenin kalitesinden bileşimin hız performansı ve dayanıklılık bağlıdır. yoğunluğu ve iplik tipi, renk ve fiziksel çalışma parametreleri temelinde seçildi. vasıflı işçiler herhangi güçlükler olduğu takdirde, sadece malzemenin fiziksel özellikleri hakkında bilgi almak gerekir. burada adı geçen seçilmiş filament bilgisine dayanmaktadır.