Güzel Topiary bile doğaçlama bir hale getirebilirGüzel budama sanatı bile yeterince kullanmak kullanılabilir herhangi bir araç olabilir topiary için sredstvMaterial doğaçlama bir hale getirebilir. yapım takı sanatı net sınırlar ve kurallar yoktur. İç ilginç bir ek evinde herhangi bir malzemenin yapılabilir yapmak için. Önemli olan birbirleri arasında doğru onurunu vurgulayan olmasıdır.


ne varsa Topiary Gönderen: Bazı ipuçları

Herhangi bir kişi, mümkün, profesyonel veya acemi kendi daire için parlak bir dekorasyon yapmak için belirler. Yeterince malzemelerini almak imalatı için (kendi çeşitlilik yaratıcı düşünme bağlıdır). Yukarıda belirtildiği gibi, hiçbir kural, kanunlar var olmayan var.

Mutluluğun Standart ağaç aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

 • kap;
 • çanak;
 • gövde;
 • tutkal;
 • dekorasyon için Yardımcı aksesuarlar.

Pot estetik, dekorasyon olacak prezentabl bu durumda, dünyanın boyutunu geçmemelidir. materyal herhangi biri olabilir, birçok plastik tercih ederim. Arzu edildiği takdirde, ayrı bir kap oluşturur. Çoğu durumda, zaten inşaat bitmiş.

hepsi sen çalışmayı tercih hangi malzemeler bağlıdır çünkü birçok seçenek Topiary vardırhepsi sen çalışmayı tercih hangi malzemeler bağlıdır çünkü birçok seçenek Topiary vardır


top köpük dahil herhangi bir şey olabilir. Böyle bir malzeme ile çalışmak kolaydır. Bileşen ağacı satın yapamıyorsanız, bağımsız yapılabilir. Bunu yapmak için, düz kağıt, ve sarılmış iplik çökmek.

bir temel olarak varile çubuk vermektedir. daha sonra tel, bant veya iplik ile sarılı olan odun parçasını, monte edin. çubuk uzunluğu gelecek Topiary yüksekliğine bağlıdır. Birlikte tüm parçaları tutkal pekiştirmek uygun.

tasarım hazır olduğunda, süslemek için gereklidir. Bu aşamada, aksesuar seçildi. Bantlar, ipler, boncuklar, Oymacılık için kağıt, çakıl, kabukları ve şeritler - Tüm bu ahşabın estetik güzelliğe verir. Topiary Noel, o zaman koydu Noel oyuncaklar ve şemsiye dayanır. Bahar için ruh kelebekler, çiçekler ve süs meyveleri kullanılır.

Kendi elleriyle hurda malzemelerden Topiary: taç

Çoğu durumda taç gazetelerin yapılır. Bu düşük maliyetli ve hızlı yolu ağacının gerekli bir unsuru oluşturmak için. Eğer sıkı bir topu almak sürece kadar bu buruşuk eski gazeteler için bir taç yapın. kağıt izin verilen ön ıslatma. örgü top parçacığı tarafından düzeltildi.taç oluşturma, diğer malzemeleri kullanabilirsiniz.

Köpük, montaj

köpük Kocakarı - kalp şeklinde ahşap için ideal. Bu malzeme de bunun dışında, herhangi bir şekil oluşturabilir, tedavi edilir. Bütün bunlar tabi - Bir top şeklini ve kuruyana kadar bekleyin. optimum şekil kırtasiye bıçakla kazandırılır.

Poliüretan köpük çalışmak kolaydır, bu nedenle topiary için de kullanılabilirPoliüretan köpük çalışmak kolaydır, bu nedenle topiary için de kullanılabilir

strafor

En yaygın ahşap bileşenlerinden biri. kolay ve rahat çalışması için o ile. Strafor Eğer bir sanat eseri yaratmak için izin veren herhangi karmaşıklık, parçaları kesti.

kartonpiyer sanatı

bir taç ve kartonpiyer olun. Bu amaçla, bir balon, kağıt ve tutkal için. Kağıt topa bindirilmiş ve sabitlenir. Tutkal kuruduğunda, balon iner. Sonuç dekorasyonu için ilginç bir ektir.

Plastik veya köpük topları

Eğer yeterli intihar araçlarını ya bir top üreticisi, kullanışlı hazır tasarımları ile başa çıkmak için hiçbir zaman yoksa. Sen yaratıcılık için herhangi bir mağazada satın alabilirsiniz. Plastik topları ve Noel oyuncaklar dikkat etmek önerilir.

plastik topları tahta geleceği için mükemmel bir temel söndürmeyeplastik topları tahta geleceği için mükemmel bir temel söndürmeye

Topiary imalat için: ne aramak için

kendi elleriyle eşsiz mücevher oluşturun - Basit bir görevi. Önemli olan ana bileşenlerini belirlemek ve yaratıcı düşünce kazançlar göstermektir. Özellikle popüler bugün kahve çekirdekleri dayalı Dekorasyon tadını çıkarın.


yüksek kaliteli ve kokulu odun üretimi için aşağıdaki ürünleri satın gerekir:

 • Kahve çekirdekleri;
 • Kil;
 • Tahta bir sopa;
 • Sıva ya da çimento;
 • Topu - taç;
 • makas;
 • iplik;
 • Halat.

İmalat işlemi basittir. Bir top-taç Gerekli bir delik ve onun tahta sopa sabitlemek için. Çerçevenin diğer ucu, bir kap ve koydu sıva yerleştirilir. Bu güçlü yapı oluşturacaktır. Çerçeve ahşap ve metal gibi farklı olabilir. Her şey bir kişinin isteğine bağlıdır.

Eğer güzel ve kokulu odun yapmak istiyorsanız, o zaman kesinlikle kahve çekirdekleri ihtiyaçEğer güzel ve kokulu odun yapmak istiyorsanız, o zaman kesinlikle kahve çekirdekleri ihtiyaç

kullanılan taç-top iplik süslemek için. Onlar daha sonra kahve çekirdekleri sopa, hangi sarım olarak hizmet vermektedir. Gövde veya dişler veya kurdele ile süslenmiş ahşap sopa. İstenirse, bu tanelerini yapıştırılan veya değiştirmeden bırakmak edilebilir. odun ve alçı tabanını gizlemek amacıyla, taşlar, kabuklar ya da kahve kullandı. Kahve ağacının, o zaman bu ürünün taneleri dayalı olmalıdır.


Sonuç ilginç bir ağaç, burada sadece güzellik değil, aynı zamanda hoş bir aroma olduğunu. Benzer bir prensip olarak diğer düzenlemeler yapılır. Ana randevu verdi, ve optimal bileşenleri seçin.

Topiary süsleyebilirsiniz neler

takı Topiary için Fikirler - ağırlık. Bu hazır set olarak satın alınan ve eldeki malzemeleri dağıtmak edilebilir. Çok dekorasyon tema bağlıdır.

Topiary geçerli:

 • kahve;
 • deniz;
 • nakit;
 • Yeni Yıl;
 • Çiçek.

topiary Dekorasyon herhangi bir öğe, ana şey olabilir - birbirleri ile uyum içinde olduklarınıtopiary Dekorasyon herhangi bir öğe, ana şey olabilir - birbirleri ile uyum içinde olduklarını

takı her çeşitli için, dekoratif unsurlar geçerlidir. kurdeleler, kumaş, kağıt ve kurutulmuş çiçekler olabilir bagajı dekore edin. Uygun kahve, dekoratif boncuk ve meyveler. tabanını Dekorasyon, sen deniz kabukları, çakıl, boncuk, büyük boncuklar ve kahve kullanabilirsiniz.

Kroon parlak şeritler, iplikler ve kuru meyve tarafından Kase-transforme edildi. ilginç fikirler Bol en önemlisi çıkan ağaç dairenin içini yansıtır ve bu seçilen konu için tamamen uygundur.

topiary için gerekli olan malzemeleri (video)

benzersiz bir dekorasyon her kişinin can oluşturun. illa yaratıcı olmak zorunda değil. Topiary - belirgin sınırlara sahip beden ve ruh için bir dekorasyon.