W układzie po schodach na drugie piętro, wszystko musi być pozostawione przypadkowiW układzie po schodach na drugie piętro, wszystko musi być przemyślane na bieżąco melocheyNa budowa domu prywatnym nie jest ograniczony do jednego piętra, więc konieczne jest, aby wykonać po schodach na drugie piętro, aby móc uzyskać łatwy dostęp. Jest całkiem możliwe, aby zbudować drabinę różnych materiałów na własną rękę, najważniejsze starannie przeprowadzić wszystkie niezbędne obliczenia, gdyż w przeciwnym razie projekt może być niebezpieczne i zawodne.


Jak zrobić drabinę w prywatnym domu państwa na własną rękę

Budowa schodów wewnętrznych w prywatnym domu na wsi - proces jest dość skomplikowany, ale jest to wykonalne.

Podczas montażu drabinę należy:

 • Uwzględniać wnętrze domu;
 • Dokonaj wszystkich wymaganych obliczeń;
 • Wybrać projekt, który będzie pasował pod każdym względem.

Aby znaleźć najbardziej realną opcją, warto wstępnie schematycznie narysować schody, które muszą być w domu lub znaleźć gotową opcję, która najprawdopodobniej będzie odpowiadał na wszystkie potrzeby i są przystosowane do ich potrzeb. Zanim wybierzesz model schodach do prywatnego domu, ważne jest, aby obliczyć wszystkie parametry projektowe. Wielu zastanawia się, co jest lepiej zrobić po schodach.

Przy aranżacji schodów na drugim piętrze trzeba rozważyć wnętrza domuPrzy aranżacji schodów na drugim piętrze trzeba rozważyć wnętrza domu


Najczęściej, w budynku schodów są wykonane z materiałów takich jak:

 • drewno;
 • beton;
 • Metal.

O konfiguracji schodów może być prosty, spiralny lub obrotu. Ponadto, istnieje również warianty łączone. Najbardziej wytrzymałe i trwałe towary uznaje się za wykonane z betonu, ale to zajmuje sporo czasu, aby przygotować solidne podstawy i produkcji konstrukcji. metalowa konstrukcja może być wykonana dość proste, trzeba tylko znać zasady pracy z spawalniczych i drewnianych schodów może być bardzo łatwo zrobić samemu, najważniejszą rzeczą do zapoznania się z etapów jego produkcji.

Najprostszym sposobem, aby bezpośredni schody, ponieważ ma małą liczbę części i zajmuje niewiele miejsca całkowicie. Śruba projekt charakteryzujący się tym, że muszą one niewielki obszar, wyglądają bardzo elegancko, ale nie zawsze jest łatwe w użyciu.

Drabina kilka wnęk jest dość złożona struktura, co jest problematyczne w budowie. Konstrukcja ta jest idealna do domu, gdzie istnieje znaczna odległość między podłogą.produkcja proste drewniane schody przewodnik

Najprostsze urządzenie jest uważane za proste odnomarshevoy schody.

Składa się z:

 • podłużnice;
 • balustrady;
 • stopnie;
 • Podstupenek.

Aby obliczyć wysokość należy przyjąć odległość między podłogą i sufitem, aby dodać grubość. Aby dość szybko obliczyć, jakie powinny zostać oblatany i długość podstawy, początkowo jest określenie parametrów krokach. Jeśli dom ma małe dzieci mieszkają, optymalna wysokość schodów wynosi 15 cm, a we wszystkich innych przypadkach należy utożsamiać z 20 centymetrów. Czy piony wyższej nie jest konieczne, ponieważ odzyskiwanie będzie mniej wygodne.

Odnomarshevaya schody - jeden z najprostszych opcji dla drabinOdnomarshevaya schody - jeden z najprostszych opcji dla drabin

Optymalne krokiem powinno być 20-30 cm, bo jeśli są one szersze, cała konstrukcja zajmie dużo więcej miejsca, które nie mogą być całkowicie wygodne.

Jest to krok po kroku drabiny prowadzące produkcję, która koniecznie stosować się do, jak to będzie działać bardzo wysoką jakość i solidną konstrukcję. Do produkcji schodów powinny być wybrane trwałe i wytrzymałe drewno, ponieważ wszystkie elementy drabiny muszą wytrzymać nie tylko całkowity ciężar konstrukcji, ale także ludzi. Mocnego kartonu należy wyciąć szablon, który będzie spełniać wszystkie parametry przyszłej schody, a następnie z szablonu do produkcji elementów drewnianych na schodach. Następnie trzeba zebrać wszystkie elementy schodów i traktować je z antyseptyczne rozwiązań, pokryte farbą lub lakierem.

Jak zrobić drabinę szybko i łatwo z betonu

Jeśli dom ma konkretny pułap na drugim piętrze, można umówić się na konkretną proste schody, które będą trwałe, a przy odpowiednim leczeniu będzie wyglądać bardzo piękne. Można zrobić całkowicie betonowych schodach w domu, lub wlać beton tylko kosour, a wszystko inne, aby z innych materiałów.

Do wytwarzania takiego drabiny są wymagane:


 • Sklejka wodoodporna;
 • drewno trwałe;
 • armatura;
 • śruby;
 • Rozwiązanie beton.

Szybko i łatwo wyposażyć się po drabinie z rękami może być wykonana z betonuSzybko i łatwo wyposażyć się po drabinie z rękami może być wykonana z betonu

Budowa betonowych schodów wymaga szczególnej uwagi, więc wszystko trzeba dokładnie obliczyć, jako podstawa musi być bardzo trwałe. Należy zacząć od montażu deskowania, które muszą być wykonane zgodnie ze wszystkimi istniejącymi rysunkami, a biorąc pod uwagę fakt, że nie powinno być absolutnie żadnych pęknięć.

Gotową szalunki muszą być umieszczone pomiędzy podłogą i naprawić przy użyciu desek. Następnie osnowy muszą być poprowadzone wewnątrz wzmocnienia i wlać beton przygotowany roztwór substratu.

Kadrze roztworem musi być natychmiast, w przeciwnym razie zawartość substancji stałych w końcowej strukturze może być zagrożona. Kiedy beton utwardza ​​się wystarczająco dobrze, szalunek można usunąć i etapy okresowo zalać wodą w celu uniknięcia pęknięć betonu. Projekt powinien być starannie wysuszyć, a następnie można przystąpić do wykończenia schodów. Sprawdź gotowy projekt może być różnorodność materiałów, w szczególności, można użyć drewno, kamień, płytki i wiele innych materiałów.

Szybkie i łatwe: budowa schodów w prywatnym domu na wsi, wykonane z metalu

Dość ciekawy i oryginalny wygląd drabiny domowe wykonane z metalu, jednak konieczne jest, aby im trochę wysiłku i brać pod uwagę wszystkie specyfiki pracy z tym materiałem. Ujmując drabiny wykonane z metalu, należy najpierw przygotować jakieś materiały i narzędzia.


W szczególności:

 • Korytka ze stali;
 • rogi metalowe;
 • urządzenie do spawania;
 • Blacha;
 • Plik.

Metalowa drabina w wiejskim domu - projekt jest bardzo mocnaMetalowa drabina w wiejskim domu - projekt jest bardzo mocna 

Zbudować drabinę musi rozpocząć się z faktem, że kanał jest pocięte na kawałki i zamiar wrobić. Przez powierzchniach bocznych ramy spawanej rogach, w regularnych odstępach, co jest równa wysokości schodków. Wszystkie narożniki muszą być ustawione dokładnie równolegle do siebie. W górnej części ramy jest umocowany i dołączony do płyty górnej podłogi i dolnej części przymocowanej do podłogi. Następnie etap przyspawaną blachą, a także szynę. W ostatnim etapie, gotowa struktura jest przetwarzany przez specjalne mieszaniny korozji. Aby nie zmienia struktury, konieczne jest przeprowadzenie wszystkich etapów w kolejności i ściśle przestrzegać wszystkich zasad jego budowy.

Porady, jak zrobić sobie drabinę w prywatnym domu na wsi: budowa typu ślimakowego

Dość ciekawe i oryginalne wygląda spiralne schody, które zajmuje sporo wolnej przestrzeni. Jest to kompaktowa konstrukcja, która może znajdować się nawet w małym obszarze. Kręte schody może przejść z pierwszego piętra lub garażu, co jest bardzo wygodne. Najbardziej znanym i najpopularniejszym sposobem montażu schodów spiralnych - krok po kroku sznurka kroki na centralnym filarze. Kroki mogą być trójkątny lub trapezowy.

Aby zbudować schody spiralne do podjęcia:

 • Stalową rurę;
 • listwy drewniane;
 • urządzenie do spawania;
 • Rogi na schodach;
 • file;
 • Primer.

Śruba typu drabina w dowolnym pomieszczeniu wygląda oryginałŚruba typu drabina w dowolnym pomieszczeniu wygląda oryginał

Rura będzie działać jako filaru środkowego, dlatego jego długość musi być w pełni zgodne z obowiązującym odległości między podłogą. Dla większej stabilności niezbędnej do rur betonowych, w pobliżu dna. Do produkcji kroki niezbędne do korzystania z szablonów wykonanych z listew drewnianych. Muszą trzymać się razem tak, że tworzą krok z określonymi parametrami. Każdy krok musi być przymocowana do własnych wstępnie przygotowany cylindrów, dokładnie szlifowane, zagruntowane i pomalowane.

Jeśli jest to konieczne, a dla zwiększenia wygody schody spirala może być zmieniony w celu bezpośredniego konstrukcji. Przed zamontowaniem trwałe odkształcenie drabina strukturę rozrządu.

Jakie mogą być rodzaje budowlanych

Jeśli zdecydowałeś, czy po schodach w prywatnym domu państwa, konieczne jest, aby ustalić, co początkowo projekt powinien być.

Przed rozpoczęciem wyposażyć drabinę, trzeba myśleć o jego projektPrzed rozpoczęciem wyposażyć drabinę, trzeba myśleć o jego projekt

W szczególności możliwe jest odróżnienie tych typów struktur, takich jak:

 • Na kosour;
 • I poręcze;
 • Spirala.

Najpopularniejsze Siodło schody, ponieważ są one odpowiednie dla różnych obszarów i stylistycznych pokoi decyzyjnych. Takie urządzenie jest bardzo wytrzymała i zapewnia bezpieczeństwo w eksploatacji. Wiele osób woli robić schody i poręcze, cecha, która jest uważana za fakt, że wszystkie elementy konstrukcyjne są mocowane ze sobą za pomocą specjalnych śrub i kołków. Jeśli to konieczne, może być bardzo łatwa do osiągnięcia jego naprawy i całkowicie zdemontowane.

Drabina z rękami na drugim piętrze (wideo)

Aby drabiny w prywatnym domu we własnym kraju być może najważniejszą rzeczą ściśle przestrzegać wszystkich zasad i wymagań.

Szczegóły: schody na drugie piętro z rękami (przykłady zdjęcia)

06076ab5c1c1fcorig1201504171693977741 12 13-03-94730762 12-1 0033 001243 7217 20131110154243 balyasiny-Iz-dereva-svoimi-rukami-1 B IMG32ad1568c19b