Şık hem klasik ve modern tarzda ev dekoru tamamlayacak, bir spiral merdiven kullanabilirsinizŞık hem klasik ve modern tarzda ev dekoru tamamlayacak, size lestnitsyLyubaya estetik bir fonksiyonu sadece gerçekleştiren bir spiral merdiven kullanabilirsiniz, rahat ve işlevsel olmalıdır. 2 katlı bir binada merdiven veya asansör sisteminin bir varyasyonunu yükleyen olacağını hayal etmek zordur. Birçok inşaat seçenekleri, tasarım merdiven, dekorasyon adımlarını geliştirilen (Kosour yarım daire üzerinde yürüyen). Evet kendileri ve birçok orijinal tasarım çözümleri ile merdivenleri. Orijinal spiral merdiven, elle emniyet kurallarına uymak için ana şey yapılabilir.


Evin Modern döner merdiven: tipleri

Bir daire veya evde Helisel merdiven - bir şık iç için dayanıklı ve hafif yapı. merkez direği üzerine monte edilir sarıcı merdiven gelen tasarlanmıştır çünkü böyle adlandırılmıştır. Ana ayırt edici nokta vida merdivenleri - Bu yaşam alanı kaydediyor.

Sarmal merdivenler merkezinde veya dize üzerinde bir raf ile, metal veya ahşaptan yapılmıştır. Kural olarak, model yükselticiler sağlamaz - varlıklarının spiral merdiven tasarımı sayesinde günlük kullanımda çok uygun değildir yapar.

Bu her şeyden önce bu tasarım özelliği, izah, tasarım ortasında sarıcı merdiven genişliği insan ayağıyla uymuyor olması - Bir merdiven yapısında bir yükseltici hareketi olmadan daha rahat ve tehlikesiz zamanlarda olur.

Bir spiral merdiven seçimi kurulacağı odanın, büyüklüğüne ve özelliklerine dayalı olmalıdırBir spiral merdiven seçimi kurulacağı odanın, büyüklüğüne ve özelliklerine dayalı olmalıdır

merdiven inşaatı farklı, popüler aşağıdaki türlerde olabilir:


 • vida;
 • yarı-spiral;
 • Kare-spirali.

yuvarlak 120 cm, 140 ve 160 cm. Bugün Popüler boyut kare spiral merdiven 1200x1200, bahçede ya da çok katlı daire için yerli üretimin hazır modeller satın alabilirsiniz. Zor merdiven montajı, bu nedenle profesyonellere bırakmak için en iyisidir. inşaat becerileri varsa, güzel merdiven, sen bunu kendiniz yapabilirsiniz bu makalenin sonraki bunu ele alacağız.

Bir spiral merdiven nasıl yapılır

Orada bir deneyimdir ve becerileri oluşturmak eğer merdiven çok mümkün yapın. Yarım kat yapı eğer evde film biraz, bir vida olabilir. Bu, güvenilir bir kolaylık yaratır ve nispeten birkaç metre sürer.

o kullanıcı dostu, servis, çok büyük ve kolay değildi, böylece doğru yüklemeden önce, spiral merdiven tasarım seçilmelidir.

Seçimler, bazı finansal kapasite ve deneyime bağlı olacaktır tercih çoktur. Monolitik tasarımı her şeyden çok fonksiyonlu, yani misyonuna ile başa çıkmak için, olmalıdır. Küçük bir görüntülerde rahat iniş / çıkış - spiral modeli bir ana işlevi.Ana şey İmalat ve bağımsız olabilir ahşap döner merdiven yüklemek - tasarım öncesinde düşünmek ve çalışmak için malzemeler hazırlamakAna şey İmalat ve bağımsız olabilir ahşap döner merdiven yüklemek - tasarım öncesinde düşünmek ve çalışmak için malzemeler hazırlamak

Ana bileşenler elemanları:

 • Resepsiyon;
 • aşama;
 • Korkulukları.

Sınırlı alanda Kompakt takım spiral merdiven farklı ahşap türlerinin yapılabilir. İmalat adımlar bir şirkette ya da geleneksel uzmanlık deposunda çevrimiçi sipariş edilebilir. becerilere sahip Ama eğer kendi elleri yapabilirsiniz. Doğru odun seçmek önemlidir, meşe daha iyi, ama mali buna izin yoksa, bir çam ağacı yapabilirsiniz. Fit ve ladin. Üretici kalitesinden sorumlu olacak, garantisi verecek.

yaklaşık 200 mm - adımlar yerde 100 mm, orta büyüklükte olması gerekir içinde. adım uzunluğu, özel şartlara bağlı olarak yaklaşık 800 mm olabilir. Adım en dar noktası en az 50 mm açıklık raf çapı altında olmalıdır. basamaklarında korkuluk için bir yer olması. metal boru (ön) delikler 4 ile boru flanşı kaynaklı olup, dişin ikinci ucu mevcut olması. Adım yüksekliği 250 mm 'den fazla olmamalıdır. Sonra raf rayları takmak için gerekli adımlara. Geniş yan kare veya üçgen eşarp bağlanır günü, o dekorasyon, dekorasyon var. Korkuluk bileşen ve özel yapıştırıcı ile raya bağlı raf yapmak daha iyidir. Spiral merdivenler için Korumalar, depozito gerekli kurmak. İşten önce o bir plan yapmak yoluyla her şeyi düşünmek önemlidir.

Şema, çizim programı Torrent üzerinden indirilebilir AutoCAD (dwg formatında), yapılabilir. Özel bir program, bir enine kesit için bir model hataları ortadan kaldırmak görür. güven hiçbir kesinlik ise, tüm parçalar talimatı ile birlikte hazır kiti, merdiven, satın almak daha iyidir.

Kendi elleriyle Sağlam spiral merdiven

yapımıyla dar sarmal yapı - oturma odası ya da başka bir odada farklı görüntüleri yürüyüşleri, mükemmel bir çözüm karşılamak için ise. Döşeme doğal malzemelerden yapılmış ise Dövme helisel tasarımı, iç harika görünüyor. bir kapak ile tavan kaldırma için kullanılan yuvarlak modüler modeli, bir destek yapısı olarak, bir.

Bir büyük boyutlu mobilya ikinci kata kaldırmaya izin vermez aslında bir döner merdiven olmamasıBir büyük boyutlu mobilya ikinci kata kaldırmaya izin vermez aslında bir döner merdiven olmaması


Bununla birlikte, cihaz bazı olumsuz yanları sağlamaktadır:

 1. rahatsız sarmal yapısının yükselişi, yaralanma riski vardır.
 2. Mobilya son derece zor yükseltmek.
 3. Farklı boyutlarda sağ ve sol bacaklara adımları.

Ancak, iç tasarım örnekleri estetik süslü merdiven havadar ve pahalı, tasarımı alıp süslemek için mükemmel bir çözüm arar olduğunu göstermektedir. eksikliklerine rağmen, spiral merdiven etkilerini yitirmektedir ve sürekli olumlu geribildirim yanı sıra aynı adı taşıyan bir kitap, yetenekli bir yazar Etel Uayt almazsınız.

ev için Spiral merdivenler: Döner tasarım

Tilt Sistemleri - sarmal merdiven tasarımları bir alt türü. Kısmen ya da tamamen sarım oluşmaktadır.

özel bir ev için her şey tahtadan yapılmış bir yarı kıymetli merdiven için idealdirözel bir ev için her şey tahtadan yapılmış bir yarı kıymetli merdiven için idealdir


daire veya özel ev cihaza bazı değişiklikler ayırın:

 • eğri;
 • Yarı kıymetli;
 • ters dörtte;
 • kavisli.

Imalatı ve tercihen duvar boyunca ahşap yapılar dairesel döner taşıyıcı monte ama tırabzan dış düzenlemek için daha iyidir. Kimi evlerde Eğer yapı duvara ekleme olmadan ayakta görebilirsiniz. Eksi bu tip spiral merdivenler üretimi - merdivenlerden yukarı yürüyen rahatsızlık, aynı sistem oldukça şık ve estetik görünüyor.

Yuvarlak merdivenler: montaj

Ikea, Kirov ve diğer şehirlerde satın merdiven montaj belirli bir şekilde yapılmalıdır.

hızla odasında bir spiral merdiven kurmak amacıyla, profesyonellerden yardım almak daha iyidirhızla odasında bir spiral merdiven kurmak amacıyla, profesyonellerden yardım almak daha iyidir

yani:

 1. İlk adım hesaplamalarını yapmak ve merdiven küçük açıklıklar kapalı iyi düşecek emin olmaktır.
 2. Daha sonra flanş yerleştirilen ana şaft, konumunu seçmek gerekir.
 3. İlk adım, bir zemin yüzeyine bağlanmış ve flanş içine girer.
 4. verticality kontrol etmek gerekli bir su terazisi yardımıyla.
 5. orta dikmenin Eğer kolları yüklüyorsunuz raf. merdiven üretici tarafından önerilen talimatlara göre monte edilir.
 6. merdiven açma rayların duvarlara veya üst aşama aracılığıyla monte edilir.
 7. En destek çubuğunu monteli.
 8. Düzenlenen parmaklıklar ve çitler.

Ayarlanabilir nüansları bir dizi dayanmaktadır 2 kata her durumda ev sarmal merdiven içinde olduğunu anlamak önemlidir. Hesap açma, boy, boyut ve diğer bireysel özelliklerini dikkate almak önemlidir. Pragmatik teknoloji standartları GOST ve bölme saygı duyulmalıdır olarak hiçbir becerileri, o, profesyonellere çevirmek daha iyi olup olmadığını kendini idare.

Spiral merdivenler Popüler modeller: başlıca türleri

4, bilinen merdiven türü sarmal bir yapıdır.

En popüler ve talep bugün kama adımlara döner merdiven olduğunuEn popüler ve talep bugün kama adımlara döner merdiven olduğunu

Bunlar:

 1. kama şeklindeki adımlarla Basit tasarımı.
 2. İkinci seçenek monolitik destek kolonunun ortasına ondan çıkma bazı adımlar ortaya koydu.
 3. Bu bir dahili referans sütun vardır.
 4. içindeki çelik destek çubuğunun Merdiven.

sarmal yapı, en az 900 mm olması gerekmektedir ana lastik kesiğin olarak düzenlenmiştir, açma 2000 mm arasında bir çapa sahip olmalıdır. Geniş merdiven nedeni açılış merdiveni, ama etrafında Küpeşteli çit sadece uyması gerektiğini söyledi.

uzay yeterli değilse, 100 mm'den az, daha sonra konfor unutulmuş olacak, el yanlışlıkla yaralı olabilir.

döner merdiven, açma ve yeterince küçük, dikdörtgen, katlama ya da sokak, küçük çaplı olarak, ek bir eleman olarak hareket ederse. döner merdiven Bu tasarım yaygın tavan boşluğuna kaldırma için kullanılmaktadır.

Dökme demir spiral merdiven

Dökme demir merdivenler çok etkileyici görünüyor.

o da güvenli ve pratik değil sadece, ama dökme demir merdivenin Avantajları iç oldukça etkileyici görünüyoro da güvenli ve pratik değil sadece, ama dökme demir merdivenin Avantajları iç oldukça etkileyici görünüyor

talepteki yüzyıllardır dökme demirden imal ve aşağıdaki avantajlara sahip Merdiven:

 • Güvenilirlik tasarımı;
 • Dayanıklılık ve güvenliği;
 • Kolay kurulum;
 • En sevdiğiniz renkte boyama tasarım Geniş seçenek;
 • ısı direnç;
 • Model dışarıdan hava koruması üzerinde düzenlenmesi durumunda;
 • tam modüler yapı;
 • Klasik tarzı, estetik;
 • ilgili olması;
 • Dayanıklılık.

Açıklık merdiven yapısına bağlı olarak, dairesel, üçgen veya trapez çıkış pedi tasarlanabilir. Dökme demirden yapılmış mevcut bugün merdiven olan bileşenlerin çoğu demir, bazı döküm - galvanize çelikten yapılmış. Uygulamanın uzun yıllar boyunca bilenmiş yenilikçi boya kaplama işlemi, dış etkilerden hemen hemen her türlü stabilitesini sağlar. Zerafet, performans ve dayanıklılık varyantları gizemi geniş içinde veya apartman, evin dışında cihaz için spiral merdiven en uygun hale getirir.

Cam yapımı spiral merdiven

10 yıl önce ve ben evin beyaz veya şeffaf bir cam merdiven spiral yapılandırma tasarım mat ayarlanabilir olduğu, bu kafamda olmadığını düşündüm. teknolojisi hala duruyordu bulunmadığı Günümüzde, artık bir yenilik ve nadir olan ve her zaman yenilikçi ilginç ve güvenilir bir şeyi ileri insanları sunuyoruz.

tasarım Vida - ilk bakışta çok kırılgan cam SRA'lara metal, ama bu güvenlik gereksinimlerini artmıştır yanlış bir duygu çok güçlü basamağı ifade etmektedir.

Eğer özel dikkat kalite ve güvenlik ödenecek gerekmekle birlikte bir cam spiral merdiven kurmaya karar verdiysenizEğer özel dikkat kalite ve güvenlik ödenecek gerekmekle birlikte bir cam spiral merdiven kurmaya karar verdiyseniz

Ama şimdi ne dış veriler hakkında, cam zarif ve kolay gözüküyor. Tasarım havada askıda kalır eğer. Vida tipi cam Merdiven tasarımı - bir sarıcı merdiven oluşur ağır ve düşük seviye modelleri, değil. Yapı, adım kama şeklinde olan, karmaşık destek daire üzerine monte edilmez. Bununla birlikte, adım şekli ve montaj teknikleri çeşitli gerçekleştirilebilir.

camdan yapılmış döner merdivenler yapı kulesi yerleştirildi eski günlerdeki olduğu gibi, iç mekan lüks ve trend ayrıntılı olarak kendini hayal onlardan uzak da değil sadece dikey yüzeylerde düzenlenmiş, ancak. Merdiven, spiral şeklinde duvarlara yerini tekrarlayabilir, sadece dairesel olabilir. Genel olarak, cam merdivenler küçük kare görüntüleri evler için büyük ve güvenilir bir çözümdür.

Bu ihtişam ve çok amaçlı tesisin sadece bir çağlayan değil, aynı zamanda duygusu oluşturur:

 • Sharma;
 • tekillik;
 • Presentable.

Doğal olarak biz çalışma sırasında kolaylık ve güvenilirlik konusunda diyemeyiz.

sarmal merdivenler için Çam adımlar

torbaya dikkatlice ostrogannoj olmuştur ve topladığı barlar atılan adımlar, altında boş oluşturmak için için her birinde ters yönde, başka bir yol arayan yıllık halkaların yönü.

en iyisi bir döner merdiven için her şey yıllarca sürebilir çam adımlarını almak içinen iyisi bir döner merdiven için her şey yıllarca sürebilir çam adımlarını almak için

Sonra çubuklar:

 • Özel bir yapışkan bileşimi ile kaygan hale;
 • ralli;
 • Kıvrımlı kelepçeler veya kamalar Wyman.

Kendi elleriyle bir spiral merdiven (video)

Tutkal kuruduktan sonra, kıvrım çıkarılır ve tutkal levhaları daha fazla çalışma için hazırdır. Kelepçe - bir dikdörtgen şeklinde bir iletken. Kelepçe yapıştırılmış ya da onu yanlarına bir kelepçe dilimleri var olduğu bir yapı hazırlanmıştır.

spiral merdivenler örnekleri (fotoğraf)

001 2 003 004 4 6c5d9c4679731e2d3fbe44f3206b5fbe 5 13 124 4205cd83cda1c35b6be65c11e3da6e8f57f20