Dodaj trochę charakter motywem pokój jest zdolny Topiary żołędzi umieszczone w widocznym miejscuDodaj trochę charakter stylu pokój jest zdolny Topiary żołędzi umieszczone w widocznym miejscu Topiary - element wystroju w postaci niewielkiego drzewa. Ozdobić ją z koroną mogą być dowolne elementy - monety, kawa, słodycze, sztuczne kwiaty. Bardzo interesujący jest drzewo z kapelusza żołędzi. Ich gładka, jakby lakierowana, powłoka przyciąga uwagę. Dowiedz się, jak zrobić topiary z ich rąk pomaga szczegółową klasę mistrzowską.


Przygotowania do produkcji Topiary

Dekoracyjne drzewo jest zmontowany z kilku części, z których każda trzeba przygotować przed zdobienia.

Topiary ramka składa się z następujących elementów:

 • Podstawą korony. Najczęściej jest to sfera, ale również popularne stożki, numery serca lub nawet, jeśli chodzi o prezenty urodzinowe. Może być wykonana z pianki, pianki lub papier-mache. Te lekkie materiały, które łatwo trzymać dekoracje w razie potrzeby.
 • Bagażnik. Może ona być wykonana z drutu o grubości, zagięte w kilka warstw. Aby ten projekt wyglądał ładnie, owinąć łodygę z taśmy lub sznurka zwykle. W tym celu odpowiedniego i gałęzi drzewa, które powinny traktować plamę i lakierów oraz pałeczki do sushi, spięte.
 • Stand. Najlepiej nadaje się do tego celu zwykłe donica. Jeśli drzewo jest niewielka, a dostawy mogą korzystać z spodek lub duży płaski kamień.

Aby poprawić wygląd kompozycji farby można żołędzi w dowolnym kolorzeAby poprawić wygląd kompozycji farby można żołędzi w dowolnym kolorze

Ponadto trzeba zaopatrzyć się w klej, wypełniacz masy w naczyniu (jeśli została ona wybrana do roli podstawy), dekoracyjny materiał do dekoracji cylindryczny oraz, oczywiście, żołędzi.


Właściwości materiałowe

Do wytwarzania rękodzieła lepiej jest wybrać silne owoce bez uszkodzenia powłoki. Bardzo ładny wyglądałby żołędzie z głów, dodatkowej dekoracji, które mogą być dokładnie suszonych liści dębu.

Jako dodatkowy element dekoracyjny można umieścić na górze koralików żołądź lub wstążek wiszą piękneJako dodatkowy element dekoracyjny można umieścić na górze koralików żołądź lub wstążek wiszą piękne

Aby Topiary nie stracił swój wygląd, Musimy wziąć pod uwagę niektóre z zaleceń dotyczących przechowywania materiałów naturalnych: • Zbierają żołędzie trzeba w środku jesieni. W tym okresie, są dojrzałe, są natryskiwane z drzewami i pełen naturalnego soku. Owoce zgromadzone później może być zbyt sucha i popękana, co jest absolutnie niepożądane.
 • Po zebraniu żołędzi powinny być przechowywane w chłodnym i ciemnym miejscu.
 • Zwrócić uwagę jedynie na zdrowych orzechów, bez uszkodzenia wewnętrznego i zgnilizny.

Master-class na co Topiary z żołędzi

Przygotuj wszystkie elementy przyszłości drzew ozdobnych. W tym przykładzie, podstawą korony pianki z gałęzi z pnia drzewa, palma dekoracji kwiatu gorshka.Dlya wymagane żołędzie, linki, dekoracyjny mech, suszone liście dębu są małe.

W uzupełnieniu do żołędzi można użyć orzechy, szyszki i kasztanyW uzupełnieniu do żołędzi można użyć orzechy, szyszki i kasztany

Procedura tworzenia topiary wyglądać następująco:

 • Praca z podstawki. Napełnij garnek z pianki i poczekać aż wyschnie. Jeśli pula jest lekki, projekt może przewrócić. Aby tego uniknąć, przed nałożeniem pianki załadować dno naczynia z małych kamieni.
 • stem dekoracji. Weź drewniany gałąź i całkowicie owinąć sznurkiem w kręgu, tak aby nie szczekał błyszczały.
 • korony dekoracji. Nanieść kroplę klejem na żołędzi i dołączyć jeden po drugim do bazy. Należy to zrobić ostrożnie, umieścić owoce w jak największym stopniu zbliżone do siebie. Zostaw małą przestrzeń na dnie beczki do mocowania.
 • Zbierz design. Pnia drążek korony, a następnie włożyć do doniczki, dzięki czemu pianka w otworze montażowym. Wszystkie połączenia muszą być dokładnie pokryte klejem. W garnku umieścić dekoracyjny mech. Między krawędzią trzymać żołędzi dębowych liści. Wiele z nich nie trzeba.

Topiary z żołędzi gotowych. Jak widać, wszystko jest łatwe.

Alternatywne zastosowania żołędzi stworzyć Topiary

Topiary żołędzie w różnych needlewomen różnią się znacznie między sobą.

W celu nadania bardziej unikalne ręcznie robione artykuł, można użyć następujących pomysłów:

 • Żołędzi są przyłączone nie tylko do ścianek bocznych, ale zasady. W tym przypadku, owoce potrzebują dużo więcej, a piłka będzie bardziej obszerne.
 • Jeśli masz trochę orzechy, żołędzie ozdobić koronę, przeciąć na pół. W ten sam sposób, pasty puli.
 • Farby używane do zdobienia żołędzie, przeważnie złote odcienie lub folii.
 • Ciekawy projekt będzie miał drzewo, gdzie jest dalej używane szyszki, kasztany i inne dary natury.
 • Żołędzi może wlać do puli. Tworzą one niezbędne wzrost wagi i wyglądać świetnie jako element dekoracyjny wypełniacza.

Do dołu topiary może podjąć każdą pojemnika i umieścić go pod drzewemDo dołu topiary może podjąć każdą pojemnika i umieścić go pod drzewem


Większość Topiary - kolorowe i jasne drzewa, który nie nadaje się do każdego wnętrza. Ich nadmierna iridescence popycha fanów nowoczesnego wnętrza w stylu minimalizmu i high-tech.

W produkcji wyrobów z żołędzi nie używać zbyt wielu materiałów występujących naturalnie. Nie nadużywaj koraliki, kolorowe wstążki satynowe i sztuczne kwiaty. Taka kompozycja nie będzie wyglądać harmonijny.

Topiary produkcja z żołędzi i szyszek (wideo)

Ozdobne drzewo z żołędzi, którego skład jest zdominowany przez naturalnych kolorów i materiałów, są znacznie lepiej przystosowane pomieszczenia każdego projektu. Warto pamiętać, że żołądź - jest również symbolem płodności i dobrobytu. Jest to idealny prezent Topiary, uosabia najlepsze życzenia. 

Topiary żołędzie we wnętrzu (zdjęcie)

2dc248163a7cdb8d1ee3b45e3afc - tsvety-Floristika-topiarij-tropicheskaya-rybka07c934f17afaabXL-min33e710508f3e77fcb5de9c3c883a7250e5726collage31374orig2012-12-01-84282012-12-01-8448