Sufit z belkami stropowymi organicznie pasuje do wnętrza w nowoczesnym mieszkaniu miasta i wiejskiejSufit z belkami stropowymi organicznie pasuje do wnętrza w nowoczesnym mieszkaniu miasta i domaChasto kraju do wykończenia sufitu w kraju własnymi rękami są belkami. Są one zainstalowane wzdłuż obwodu powierzchni podstawy i mocowane za pomocą specjalnych elementów mocujących. Belki stropowe rąbka najlepszych płyt OSB lub płyt gipsowo-kartonowych. Sufit belki same mogą być wykonane z drewna, płyty gipsowo-kartonowej lub poliuretanu. Budynki drewniane nadają się do wykończenia domu prywatnym, a płyty poliuretanowe są najlepiej instalowane w garażu lub mieszkaniu.


Drewniane belki na suficie: zalety i wady

Belki drewniane, początkowo stosowany jako nośnych struktur. Jednak dziś są one najczęściej stosowane jako element dekoracyjny. Często drewniane belki się w pomieszczeniu mieszkalnym lub w hali, ponieważ harmonijnie dopasować do każdego pomieszczenia.

Zalety drewnianych belek:

 1. Za pomocą belek drewnianych domu umożliwia wizualną przestrzeni rozprężania.
 2. Drewniane belki mogą być instalowane w drewnianym domu. Jednak w tym przypadku nie są one tylko elementem dekoracyjnym.
 3. Belki jest szeroki zakres, dzięki czemu można znaleźć odpowiednią opcję łatwo.
 4. Stosunkowo niska cena.

Wykończenie sufitu z ozdobnymi belkami pozwala wizualnie zwiększyć przestrzeń pokojuWykończenie sufitu z ozdobnymi belkami pozwala wizualnie zwiększyć przestrzeń pokoju

Istotną wadą drewnianych belek jest ich tendencja do gnić. Ponadto, mogą odkształcać się pod wpływem niskiej temperaturze lub wilgotności. Jeżeli wiązka jest wykorzystywana jako konstrukcji nośnej, trzeba będzie obowiązkowo traktować je roztworem antyseptycznym.

Stawiamy belki sufitu gipsowo-kartonowej

Falshbalkami wykończeniowych sufitu płyt gipsowych - dość proste. Do ustanowienia takiej struktury jest bardzo prosta. Poza tym łukowe belki płyty gipsowej jest łatwe do wymiany, gdy są one odkształcone.


Instalacja wiązek płyty gipsowej w następującej kolejności:

 • Zastosuj się do układu sufitu.
 • Dołączyć do wieszaków sufitu. W celu mocno je naprawić, należy użyć kołków.
 • Umieścić skrzynię. Najlepiej jest korzystać z profilu metalowego, gdyż jest bardziej wytrzymały i silny.
 • Następnie trzeba wyciąć belki gipsowych wymagany rozmiar.
 • Śruba gk wiązki z metalową osłoną. Aby ustalić strukturę za pomocą wkrętów samogwintujących do metalu.

Przed przystąpieniem do montażu belek należy umieścić znaki na powierzchni sufituPrzed przystąpieniem do montażu belek należy umieścić znaki na powierzchni sufitu

Po zakończeniu instalacji, zaleca się wyrównać sufit z pomocą startera. Na wierzchu warstwy podkładu zaleca się stosować kit. Pamiętaj, że do wykończenia sufitu najlepiej jest użyć wodoodpornej płyty gipsowej, ponieważ jest bardziej trwały i praktyczny.

Co jest najlepsze do dekoracji sufitów z belek w kraju

Zrobić piękny sufit z belkami w starym domu - to tylko połowa sukcesu. Po montażu konstrukcji co jest pożądane struktury schować użyciu dowolnego materiału. Najlepiej jest korzystać z OSB-desek. Ten materiał jest wystarczająco odporne na wodę i trwałe.Zanim zrobisz naprawy, konieczne jest pokrycie sufitu antyseptycznym. Ponadto konieczność zapewnienia wytrzymałości belek. Gdyby zginać, należy je natychmiast wymienić. Także na podłoża zaleca się stosowanie oznaczeń.

OSB - niezawodne i dostępne materiały do ​​ościeżnicy okładzinyOSB - niezawodne i dostępne materiały do ​​ościeżnicy okładziny

Pikowanie odbywa się w następujący sposób:

 1. Wytnij w lampach płyty otworowej.
 2. Fix pierwszy arkusz na płytach. Do mocowania materiału za pomocą zworki.
 3. Po podłączeniu wszystkich arkuszy, aby pogłębić kapelusz śruby i kilka milimetrów i ukryć go z roztworem kleju i drobnych wiórów drzewnych.
 4. Zamontować listwy ozdobne i wyposażenie.
 5. Jeśli chcesz, aby sufit „antyk”, wygładzić powierzchnię szczotką drucianą i zastosować farbę.

Jasny sufit we wnętrzu belki

Jeśli podoba Ci się niezwykłą konstrukcję, możliwe jest zainstalowanie światła na suficie. Takie wykończenie byłoby to świetne rozwiązanie, jeśli pomieszczenie jest utrzymane w śródziemnomorskim, klasycznym lub rustykalnym. Ponadto, białe światło łączy się ze stylem poddaszem oraz wysokiej technologii.

Sufity z odkrytymi belkami ozdobić wnętrze pokoju, wykonane w stylu rustykalnymSufity z odkrytymi belkami ozdobić wnętrze pokoju, wykonane w stylu rustykalnym

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z białymi belkami, a następnie pamiętać, że meble i ściany muszą być o podobnym kolorze. W przeciwnym razie takie wykończenie będzie wyglądał tandetny i bez smaku.

Zalety wykończenia sufitu białe wiązek:

 • Wszechstronność. Sufity są wykończone białymi belkami, świetnie wyglądają zarówno w niskich, jak i wysokich pomieszczeń.
 • Praktyczność. Belki mogą być montowane reflektory lub ukryć komunikat.
 • Przy pomocy białych belki można podzielić pomieszczenie na kilku obszarach funkcjonalnych.

Imitacja belki na suficie z rękami

Wiele osób woli używać sztucznych belki, ponieważ są one bardziej wytrzymałe niż drewno. Ponadto, w celu wzmocnienia takich materiałów jest o wiele łatwiejsze, ponieważ nie wymagają ogromnych skrzyń metalowych. Imitacja drewniane sufitowej wykonuje się za pomocą piany. Materiał ten jest trwały i ma mały ciężar.

Przed ozdobić pułapu odkrytymi belkami z pianki, należy umieścić na gruntowania powierzchni bazowej. Ponadto, konieczne jest, aby wyeliminować pęknięcia w suficie. Aby to zrobić, należy użyć uszczelniacza akrylowego.

Belki polistyrenu są przymocowane do sufitu za pomocą ciekłego gwoździBelki polistyrenu są przymocowane do sufitu za pomocą ciekłego gwoździ


Technologia Montaż belek pianki:

 1. Wytnij i starannie piasek materiału.
 2. Bezpieczne wiązki na powierzchni podstawowej. Montaż konstrukcji kosztem ciekłych gwoździ.
 3. Daj trochę belki suche.
 4. Przylegają do filmu belek, które naśladuje drzewo.

Ustaw poliuretanowe belki na suficie

Belki poliuretanowe stanowią dobrą alternatywę do belek drewnianych. Mają mały ciężar właściwy oraz wysoką wytrzymałość. Dołączyć belki poliuretanowych sufitu jest znacznie łatwiejsze niż drewno.

Jeśli rozciągnięcia wiązki przewodów w poliuretanowych stosować tylko mieszków metalowych, tworzyw sztucznych, jak w przypadku zwarcia wewnątrz stopionego wiązki.

Urządzenie belek sufitowych poliuretanowych:

 • Zastosuj się do układu sufitu.
 • Przymocować do powierzchni klina barów za pomocą kołków lub śrub.
 • Zastosować zaprawę klejącą do klinów i dołączyć produkt do dolnej belki.
 • Zabezpieczyć belki na suficie za pomocą pałeczek, kliny.
 • Ustaw konsolę pod belkami.
 • Rozcieńczyć okablowanie i zainstalować światła.

Montowanie belek poliuretanowych na suficie (film)


Budowanie belki stropowe niezależnie wcale łatwe. Aby przeprowadzić instalację, trzeba będzie zbudować klatkę i wyrównać sufit. Jeśli instalujesz belek drewnianych, traktować ich przeciwgrzybicze rozwiązanie. W przeciwnym przypadku, belki mogą gnić pod działaniem pleśni. Jeśli chcesz zainstalować belki stropowe w mieszkaniu, to lepiej użyć pianki poliuretanowe lub produktów.

Konstrukcja sufitu z widocznymi belkami (zdjęcia)

27 28 35 36 38 46 49 58 68 69